Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősport, harcművésze...

Milyen küzdősport, harcművészet a legjobb japán jujutsu és kendo mellé?

Figyelt kérdés

A jujutsu a védekezést, hárítást és a földharc részt fedi le a leginkább egy reális utcai harc elemei közül.

A kendo nagy előny, ha rád ütővel, karddal vagy más hasonló eszközzel támadnak, ami az elkerüléseket illeti. Meg eleve a reflexeken nagyon sokat javít...

Illetve a lehetőség, hogy keress egy ágat, csövet, esernyőt és azzal hatékonyan növeld az esélyeid is egy nagy plusz.


Ami a lényegi álló küzdelmet illeti, ütő vagy rugó erőt, onnan szerintem a box lehet a leghatékonyabb.

Az reális edzési mód miatt is...

Na de melyik? "Sima", kick, vagy thai?


Illetve talán box helyett harmadiknak, szintén ugyanazon űr kitöltésére talán a taekwondo vagy karate...


Ti mit gondoltok?

A fő kérdésben említett 2 dolog mellé mi a legjobb 3.-nak?



2018. jún. 20. 19:35
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy stratégiailag én nem tudom, hogy a japan jj az inkább a rugdosós vagy ütlegelős dolgokkal illik össze...

Mitől kerül valaki könnyebben földre?

2018. jún. 20. 19:46
 2/25 anonim ***** válasza:
61%

ha már egyértelmű eldöntött megmásíthatatlan tényként írtál le baromságokat,akkor minek kérdezel?

járjál minden nap más típusú edzésre heti 5x az lesz az igazi neked.

2018. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz? Nem is az volt a kérdés, hogy mire járjak...

Hanem, hogy aki az említett kettő dologban már jártas, annnak stratégiai szempontból mi a legjobb 3.-nak.

És felvetettem néhányat, lehet mást is írni...

Én am laikus vagyok, de mi is az a megmásíthatatlan hatalmas baromság amit írtam?

2018. jún. 20. 23:58
 4/25 anonim ***** válasza:
6%
Én a thai boxot tudom ajánlani. Ami ugyan az mint a kick box csak keményebben. Ami azt illeti az egyik fejlődött ki a másikból. Nem tudom kick-ből thai vagy fordítva.
2018. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 palilaci ***** válasza:
41%

Kendonal egyik sem. Ha fegyveres harcot akarsz tanulni ami hatekony, akkor kali/eskrima aminek van pusztakezes resze is. Senki nem fog rad meteres bambuszrudakkal tamadni. Jo reflexet meg akarmelyik kuzdosport fejleszt.


Jujitsunal el kell donteni mire szakosodsz. Mivel nagyon osszetett, ezert sok ido mire elsajatitod. Ha a testharcra akarsz rafekudni, akkor mehetsz heti 3-4 jitsu edzes mellett 1-2 alkalommal mondjuk judora. Ha az alloharcra, akkor boxra, kickboxra, thai boxra. Igy lehetsz igazan effektiv.


A taekwondot (ITF) max okolvivassal lehetne otvozni hatekonyan, mert szinten nagyon osszetett. A WTF meg egy cirkusz.


Karate (shotokan, wado ryu meg a tobbi full kontaktot nelkulozo ag) egy vicc. Ashihara es shidokan ami komoly, azok meg onmagukban is eleg komplexek es felesleges otvozni.


En azt mondom el kell donteni melyik harci format preferalod jobban (test vagy alloharc), arra kell jarni heti 3x, aztan valasztani melle egy fegyveres stilust. Az elso par evben meg eleg 1 fajta kuzdosport vagy harcmuveszet is.


A thaibox pedig elobb volt mint a kick box. A kick box k1 szabalyrendszere hasonlit a thai boxera, de e mellett van tobb fajtaja is.

2018. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem szerencsés ötvözni harcművészeteket, kűzdősportokat ugyanis a látszat ellenére többnyire nem kompatibilisek egymással és csak összezavarodsz tőle. Persze ha valaki Konor Mekkgregorka akar lenni akkor muszáj. Olyan rendszert kell választani amiben van üté, rúgás, földrevitel.
2018. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Ui.:

Palilaci

Hány wado ryu edzésen voltál?

Szeréntem még egyen sem.

2018. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 palilaci ***** válasza:
Shoton voltam, meg a WKF versenyeken ez a ketto szokott indulni, erre szoktak gyakorolni. De ha ennyire tajekozott vagy, akkor javits ki ha tevedek. En igy tudom.
2018. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%

Szép délutánt mindenkinek !


Kedves kérdező , valóban meggondolatlanságokat állítasz . Melyek lennének ezek ?


1- "A jujutsu a védekezést, hárítást és a földharc részt fedi le a leginkább egy reális utcai harc elemei közül." Hány utcai verekedésben kellett eddig részt venned ? Gondolom egyben sem , máskülönben tudnád hogy nem bonyolódunk földharcba egy éles szituációban .


Sajnos a japán jitsu eléggé összetett rendszer , így megvan az a hibája hogy kevés figyelmet fordít egy - egy rész tökéletesebb elsajátítására vagyis nem foglalkozik annyira sem az álló , sem pedig a test/földharccal mint amennyire ez szükséges lenne . Vagyis mindenből kapsz egy " keveset ".


Sokkal jobban jár az illető hogyha 2-3 úgymond " szakosodott" rendszert szemel ki magának . Mit értek " szakosodott " rendszer alatt ? Példának okáért olyan stílusokat amelyek csak álló , vagy testharcra illetve fegyveres küzdelemre specializálódtak .


A jitsu nem éppen az egyszerűség híve így technikái is mondhatni komplikáltabbak , ami azt jelenti hogy hosszabb ideig kellene gyakorolni annak érdekében hogy használhatóvá tedd ( és még így is sok alkalmazhatatlan marad ) .


2- Kendo : Manapság hány személyt látsz méretes shinai-al ( mégcsak nem is boken karddal ) kolbászolni . Senki emberfia nem a kendo által beléd táplált mozgásrendszer alapján fog fegyveres harcot " produkálni " .


Valamint semelyik edzésen sem fogják azt tanítani neked hogy vedd le a szemed az ellenfeledről azért hogy tárgyakat keress amelyek segítségedre lehetnek .


Távolságtól függően a konfliktus előtt ugyan lehet esélyed felmarkolni valamit , abban az esetben ha találsz bármit amit "forgathatsz" , dobhatsz és meg tudod őrizni annyira a higgadtságod hogy egyáltalán eszedbe jusson kutakodni .


Javaslatom a következő lenne : Felejtsd el ezeket a távol-keleti rendszereket ( tisztelet a kivételnek ) és nyiss a nyugati stílusok felé . A legcélravezetőbb kombináció , box-birkózás elegye lenne , valamint ha fegyverrel is megszeretnél tanulni bánni akkor kali .

2018. jún. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%

„Milyen küzdősport, harcművészet a legjobb japán jujutsu és kendo mellé?”


Olyan küzdősport, aminek ezzel a kettővel ellentétben van gyakorlati haszna is. Amiken van sparring. Box, thai box, birkózás, brazil jiu-jitsu.


„Na de melyik? "Sima", kick, vagy thai?”


Ha ütni akarsz tudni jól, akkor box, ha rúgni, akkor thai box.


„Illetve talán box helyett harmadiknak, szintén ugyanazon űr kitöltésére talán a taekwondo vagy karate...”


Nem.


„Még annyi, hogy stratégiailag én nem tudom, hogy a japan jj az inkább a rugdosós vagy ütlegelős dolgokkal illik össze...”


Azzal, amiben az edzés gyenge (sajnos általában mindenben). Ha az ütés megy kevésbé, akkor box, ha rúgás, akkor thai box, ha földrevitel, akkor birkózás, ha földharc, akkor BJJ.


„Mitől kerül valaki könnyebben földre?”


Ha földre akarod vinni az ellenfelet, akkor birkózz vagy judózz. De inkább birkózz, abban lábra is lehet fogni.

2018. jún. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!