Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerinted mennyi idő 8-10 kg...

Szerinted mennyi idő 8-10 kg izmot feledzeni magadra szervezetkímélő módon? Részletek mellékelve.

Figyelt kérdés

Az a h hogy beterveztem két tanfolyamot a fővárosban.


Mindkettő ülő elfoglaltság és nem fogják kitenni a napomat.


Ott közel lesz valahol albérletem és kb 1 évig fog tartani a dolog.


A vállalkozásomat otthonról tudom addig navigálni így az eddigi, munkával járó mozgás ki fog esni.


Ez mellett 194cm-hez 75 kg vagyok ami kényelmes és szeretem de vizuálisan már nem jön be.


Erre azt találtam ki, hogy szépen nézek egy jó kondit meg egy személyi edzőt és max 10 kg-ot felépítek az arányok megtartásával.


Tehát a kérdés adott, meglesz ez 1 év alatt úgy, hogy nem eszek hormonokat meg koncentrált fehérjét?


25F


2018. jún. 22. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hormont nem eszünk.


Koncentrált fehérje = fehérjepor. Erre sincs szükséged, mert étellel is be lehet vinni a szükséges fehérjét, ami ugyanúgy fehérje mint a fehérjepor.


Igen, egy év alatt lehet 10kg izmot felépíteni kiszámolt étkezéssel, és jó edzéssel.

2018. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ja és lemaradt: napi hány óra szerintetek?
2018. jún. 22. 19:36
 3/11 anonim ***** válasza:

"Tehát a kérdés adott, meglesz ez 1 év alatt úgy, hogy nem eszek hormonokat meg koncentrált fehérjét?"


Akár meglehetne, de neked nem valószínű, hogy meglesz. Teljesen világtalan vagy a témában és igazából energiát sem akarsz belefektetni a kérdés alapján.


Kezdésnek olvass utána az alapoknak.

2018. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1 év alatt fiatal s nem izmos férfiként? Simán, de csak ha megfelelően eszel és edzel, pihensz. Van, akinek annyira nincs lövése se róla az elején, hogy nem fejlődik.


Nem, nem napi órákat edzel, pihensz is, de ne írjuk már le a legtriviálisabb dolgokat mindenkinek. Olvass utána.

2018. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

kössz hármas a hozzám fűzött reményeidet :)


az első válaszoló jártasabb is a témában meg segítőkészebb is volt..


azt a részt is fogtad, hogy SZEMÉLYI EDZŐ?

szerinted neki mi a dolga?


Akit meg zavar, hogy megkérdeztem így előre, nagy vonalakban a dolgot az próbáljon nyomni egy vissza gombot aztán tipli..agyvákuumgazdag véglényei..

2018. jún. 22. 22:33
 6/11 anonim ***** válasza:

"azt a részt is fogtad, hogy SZEMÉLYI EDZŐ?


szerinted neki mi a dolga?"


Hogy lehúzza az agyhalottakat. Te leszel a kedvenc vendége.

2018. jún. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

saját tapasztalat mi?


állok elébe am

2018. jún. 22. 23:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Üdv kérdező !


Kérdésed eléggé érdekes abból a szempontból hogy látatlanban nehéz megállapítani mennyit lennél képes fejlődni az általad meghatározott idő alatt . Az izomnövekedést sok minden tényező befolyásolja . Naturálban ugyan lehetséges havi 1 kg-t fölszedni ( persze ez sincs így a végtelenségig , az elején viszonylag könnyen lehet izmot felszedni ám a későbbiekben nehezebbé válik ) , ám itt mindennek klappolnia kell .

Genetika : Vagyis minél jobb genetikával rendelkezel , annál jobban tapad rád az izomzat

Étkezés : Körülbelül fejlődésed 70 %-a múlik rajta . Megkülönböztetünk tömegnövelő és szálkásító diétát . A tömegnövelésnél az a célunk hogy minél minőségibb súlygyaraposdás álljon be nálunk ( súlygyarapodás alatt izomzat fölszedését érts ) Ehhez figyelni kell a makrotápanyagokra . Tehát olyan 2g fehérje / ttkg , a ch-t ( szénhidrát ) ki kell tapasztalni , van akinek 3-4g / ttkg is elég ám akadnak személyek akiknek többre van szükségük . Zsír pedig 1g/ttkg . Ez a tömegnövelés része mellyel izomgyarapodást érhetünk el ( Érdemes figyelni a testzsír százalékot mivel 20 fölött csökken a tesztoszteron termelés ami hátráltatja a fejlődést ) . Szálkásításnál marad a 2g fehérje , ch-t addig csökkenteni míg heti 0,5-1 kg fogyás nem áll be nálad és a zsírt is felére vesszük vissza , vagyis 0,5 g ( Itt is érdemes figyelni a testzsírt mivel ha olyan 12-10 % alá esik akkor már izmot is veszítünk ) .

( a 2g fehérje / ttkg ami még optimálisan felszívódik . Ennél több már károsítja a vesét és amúgy is felhasználatlanul kiürül a szervezetből ) . Én 2 g-t szoktam ajánlani de az 1,8 g - vel sem lőhetsz mellé .Fölösleges költeni mindenféle táplálékkiegészítőkre ( kivéve ha nem tudsz annyit enni hogy a kellő mennyiségű makrotápanyagokat a szervezetedbe juttasd ) . Ám egy jobb minőségű multivitamint javasolt beszerezned .

Ch- próbálj havi 1 kg hízást elérni ( amint említettem ez az ami még minőségi tömeget hozhat , a többi az kb zsír lesz

Anabolikus kapu sincs , tehát a napi összbevitel számít , nem pedig az hogy melyik órában viszed be ( ill hogy edzés előtt - e , vagy utána ) . A lényeg hogy benn legyen aminek kell . Hogy hogyan oldod meg az a te dolgod .


Pihenés / Regeneráció : Erre érdemes nagyon odafigyelni mivel szintén sok múlik ezen . Napi 7-8 óra alvás kell ahhoz hogy az izmaid a megfelelő módon ki tudják magukat pihenni és ismét úgy funkcionáljanak ahogy kell .

Edzés : Ne órákban gondolkodj , hanem edzéstervben . Kezdőknek leginkább az ICF 5X5 terv ajánlott heti 3 alkalommal ( Bár már nem kevés terv látott napvilágot tehát van miből szemezgetni ) . Később utána nézhetsz a haladó edzésterveknek is . Naturálban a heti 3-4 edzés elégnek szokott bizonyulni . Nincs szökség túlgondolásra ( tehát minél többször edzek egy héten annál jobb ) mivel könnyen túledzés jelentkezhet .


Én az esetedben olyan 6-7 kg-t saccolnék egy év alatt .

2018. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat a hibákért és szóismétlésekért .
2018. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi, hogy szántál rám időt
2018. jún. 23. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!