Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelentenek a következő...

Mit jelentenek a következő fogalmak: aerob mozgás, kardio edzés?

Figyelt kérdés
Mindenféle topicban nézegetem, hogyan tudnék 50 kilótól megszabadulni, de a sportemberek olyan szakkifejezéseket használnak, hogy szeretném, ha valaki óvodás szinten elmagyarázná nekem a fentieket legalább. Azt sem bánnám, ha írna rá példát, akár a testsúlyomhoz illőt is, amit nekem egy konditeremben csinálni kéne (124 kiló vagyok és 172 magas, lány). Vidéken lakom, nem hemzsegnek se a személyi edzők, se a dietetikusok, ez itt a világ vége sajnos, csoda, hoyg van egy nyamvadt konditerem, bár előre hallom, hogy ki fognak beszélni a hátam mögött. Gyomorgyűrűre nincs pénzem, pedig bevállalnám, de állítólag fél milla. (És meg sem lep, hogy csak a gazdagok fogyhatnak le egyszerűen, aki szegény, rohadjon meg, mert nem támogatja a TB ezt a sart.)

2018. jún. 23. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Aerob mikor a pulzusszám 120-130 fölé nem megy. Ezen tartományon belül a szervezet képes ketogénből(zsírból) energiát nyerni, és nem csak az izmokban tárolt cukorból.

A kardió mikor ennél magasabb pulzusszámon végzed, így értelemszerűen hamarabb ki is fáradsz, az energiát meg főként cukorból nyered.

Na, de ez így borzasztóan le van butítva. Hosszabban leírva pedig már cikket lehetne írni, amiből van is egy pár a neten. Ha megy az angol, akkor még jobb cikkeket illetve videókat találhatsz.

2018. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nincs világ vége, Net, webáruházak, szerezhetsz bármit, gyomorgyűrűvel pedig simán lehet nem fogyni, csak fáj. Az egészséges életmód úgyis kell, azzal és pici önfegyelemmel pedig lefogysz, ha nincs nagyon nagy bajod. Rossz a hozzáállásod.

Miért támogassa a TB, ha lusta vagy és nem érdekel a saját egészséged? Most komolyan.

2018. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudnátok példákat írni erre az aerob és kardio dologra? Oké-oké, keressek cikkeket stb, de nekem nem egyértelműek az ilyen szakcikkek, azért kérdezem itt. Konkrét példával illusztrálva érteném csak meg, pl. minek számít a kicsi súlyzós edzés? Vagy az elliptikus tréner?


Gyomorgyűrű: azért támogassa baxszus, mert már túl vagyok rengetegféle fogyókúrán, és nem használt. Meg azért, mert olyan s.zar a munkaidőbeosztásom, hogy amellett nem lehet rendesen élni. (Nem, nem tudok felmondani, mert itt a világ végén, az ország szélén nincsenek munkahelyek.) Én nem tudok napi ötször és egészségeset enni, mert szó szerint összevissza dolgozom. Egyik nap még délután, két nap múlva lehet, hogy hajnaltól estig. Ha el is vinném magammal a zöldséges csirkemelles kaját, megrohad a melegben (nem, nem tudom hűteni, nincs hol). Sőt, ebből a munkarendből (amiben minden van, csak rend nincs) kifolyólag aludni is összevissza tudok csak, teljesen fel van borulva, ki van készülve a szervezetem. Pánikol, raktároz. 3 év alatt 20 kilót híztam, 10 év alatt 50-et. Ne mondjátok már, hogy ez CSAK lustaság...

Azért lenne jó a gyomorgyűrű, mert nem kellene figyelnem az étkezésre, hiszen nagyjából enni se bírnék, és nem is lenne rá időm.


Próbálnék én mozogni, nem hülyeségből kérdezem ezt a szakmegnevezéses dolgot sem, de a fentiek miatt értelemszerűen a szabadidőm is elég összevissza, és amikor van is, akkor próbálom kipihenni a s.zar melóm okozta fáradalmakat.

Plusz tegnap közölte az orvosom, hogy gyenge a hasfalam, sérvem van kialakulóban, de nem lesz semmi gon (!), csak ne csináljak felüléseket, különben kitüremkedik... Faxa.

Szóval köszönöm a lelustázást, meg azt, hogy szerinted helyes lenne még 10 évig küzdeni, hogy apránként lemenjen, és közben megöregedni, de pont nem erre voltam kiváncsi és nem erre van szükségem, hanem rendes segítségre.

2018. jún. 29. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!