Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme a fekvőtamasznak...

Van értelme a fekvőtamasznak és a futásnak?

Figyelt kérdés
Na szóval,kb 25 nap múlva mennék a tengerre és szeretnék valahogyan kinézni.Tudom,hogy egy kicsit elkéstem vele, de remélem, hogy lesz valami féle változás. Igazából az átlagosnál kicsit nagyobbak a melleim és ez ellen szeretnék tenni ez idő alatt. Nincs szó gynecomastiáról már voltam orvosnál. Csak egy kicsit nagyobb a csont a mellemnél és ezért tűnik nagynak.De gondolom hogy ha fogynák, vagy edzenék egy kicsit javulna a helyzet. Napi 100 fekvőtámaszra gondoltam, amelyeket folyamatosan nehezítenék, mert tudom, hogy ha könnyen megy és sokat tudok csinálni annak nem lesz látható eredmény, valamint napi 40 perc futásra gondoltam. Nincs lehetőségem edzoterembe menni, csak ez a 2 dolog van. 165cm,70kg és 19 éves vagyok. Még nem edztem sosem ezért remélem lesz látható jele. Mit gondoltok ez alatt a 25 nap alatt mennyit fogyhatok, valamint észrevehető átalakulás lesz e a melleimen? Előre is köszönöm szépen a valaszokat.

2018. júl. 17. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
25 nap alatt semmilyen látható eredménye nem lesz. Egy 0 kéne még mögé. Viszont ez nem jelenti azt, hogy nem érdemes elkezdeni!
2018. júl. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdhetsz edzeni, de 25 nap alatt semmi látható eredménye nem lesz. Ha teljesen a nulláról indulsz, akkor ebbe az időbe 8-9 edzés fér bele (mivel kellenek pihenőnapok). Most szerinted 8-9 alkalom után kigyúrt vagy formás leszel?:D

Legalább fél év kell ahhoz, hogy saját testsúlyos edzéssel látható eredmény is legyen (érezhető hamarabb jön), feltéve, hogy a kajád rendben van, és pihensz is eleget, nem pedig kifárasztod magad minden nap.

Ahogy szoktam olvasni a neten, a nyári forma télen kezdődik.

2018. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
25 nap alatt rengeteget lehet változni.
2018. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hussaro Hungaricus válasza:

(Bár a válasszal elkéstem) 25 nap alatt vannak látható eredmények, főleg akkor, ha az az intervallum valami új intenzitásnak/mozgásnak a kezdete.

Az új gyakorlat elkezdésekor a megnövelt intenzitás miatt az izmok, a vérkeringés és az anyagcsere egyfajta sokkot kap, ami sportmúlt- és genetika-függő változást okoz. Tehát személyenként eltérő.


Például javul a tartás - egy szintig ez nagyon gyorsan bekövetkezik.

Javul az izomtónus. Ezek a látható dolgok, de van más is:

Már beindul az izületek erősödése és a vérkeringés, a légzés valamelyest erősödik/javul.

A lelki fejlődés is beindul.

2022. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!