Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen fehérjét illetve...

Milyen fehérjét illetve vitaminokat érdemes thai box mellé szedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Lassan már fél éve thai boxolok rendszeresen, úgy érzem, hogy megvan az én sportom amiben tehetséges is vagyok.

Olyan válaszotokat várok elsősorban akik értenek valamilyen szinten a teljesítmény fokozókhoz és a fehérjékhez illetve az emberi testhez. Külön jó ha thai boxol, boxol vagy egyéb küzdősportot végez a válaszoló. 😀


Nagyjából 3-4 hónapja iszok edzés után 100% WHEY PROTEIN PROFESSIONAL terméket a Scitec Nutritiontól. Persze volt amikor egy két edzés kimaradt, elmaradt. Eddig különösebb változást nem vettem észre azon kívül , hogy fejlődöm a sportágban. Nyilván több idő is kell ennek. Fontos, hogy csak és kizárólag edzés után iszom.


Olvasgattam, és rá is kérdeztem, és a tapasztalatok alapján jó választás volt ehhez a sportághoz, viszont kiváncsi lennék mások véleményére....Picit izmosodni szeretnék, combosodni. Kicsit több izmot tudjak felszedni.

Ki hogy látja ezt? Min kellene változtatnom? Hozzáteszem, hogy nem diétázom, mert előbb “gömbölyödni akarok” vagy pedig edzés után megivással több erőt, több izmot felszedni.


Köszönöm előre is a válaszokat! Kérem komolytalanok kíméljenek... 😀


No pain no muay thai 😉💪🏼🥊



2018. júl. 21. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Ejha ez igen . Fél év és tehetségesnek érzed magad ?


"Nagyjából 3-4 hónapja iszok edzés után 100% WHEY PROTEIN PROFESSIONAL terméket a Scitec Nutritiontól" . Kérdem én minek neked a kiegészítő ? Megoldhatod szilárd kajából és a fehérjén kívül még szénhidrát és zsír is kell . Egyébként ezek nem teljesítményfokozók hanem étrend kiegészítők , vagyis ha valamiből nem tudsz eleget bevinni a kajálással ezzel pótolhatod .


"Fontos, hogy csak és kizárólag edzés után iszom."- Miért is fontos ez ? Nincs anabolikus kapu tehát mindegy mikor iszod meg , a lényeg hogy benn legyen a kellő mennyiség .


"Olvasgattam, és rá is kérdeztem, és a tapasztalatok alapján jó választás volt ehhez a sportághoz," - Kinek a tapasztalatai alapján ? Szintén kezdők ?


"Eddig különösebb változást nem vettem észre azon kívül , hogy fejlődöm a sportágban. " - Nyugi nem a fehérjétől fejlődsz hanem attól hogy edzésre jársz .


"Picit izmosodni szeretnék, combosodni." Kicsit több izmot tudjak felszedni." - Akkor van egy rossz hírem , az izmosodáshoz nem ártana súlyzós de legalábbis saját súlyos edzéseket is végezned , amihez párosul egy jó tömegnövelő étrend .


"Hozzáteszem, hogy nem diétázom, mert előbb “gömbölyödni akarok” vagy pedig edzés után megivással több erőt, több izmot felszedni." - Tényleg ? A thai boxon nem úgy terheled az izmaid hogy növekedjenek . Láttál már thai boxolót ? Mind szálkás nyurga manus az egész . Miért ? Mert a muay thai inkább aerob edzésnek tekinthető és nem izomnövelőnek .


Ha csak ezt a sportot karod űzni akkor vehetsz multivitamint és a későbbiekben izületvédőt ( amennyiben szükséges lesz ) . De ha az izomtömeg növelése is érdekel akkor tömegnövelő étrend kell és súlyzós ( saját súlyos ) edzés . De ezeknél is fontos hogy tudd növelni a terhelést . Azok a küzdősportolók akiken látsz izmot sem a stílusukkal váltak izmossá hanem beiktatták a fentebb leírt edzéseket is .

2018. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fantasztikusan visszakérdeztél kedves első 🤣 igazából az ilyen paraszt embereken már meg sem lepődöm, kár is lenne... aztán fogadjunk, hogy azt se tudod mi az a thai box! Na üdv.
2018. júl. 25. 07:18
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Töki , jobban ismerem a stílusokat mint te . Nem menőzés de kb több ideje foglalkozom velük mint ahány éves vagy. És még mindig tartom magam ahhoz hogy izmosodáshoz kevés a thai box , mert ott nem úgy dolgoztatod az izmaid hogy növekedjenek . Tehetségesnek pedig akkor vagy tekinthető ha az edződ is azt mondja és nem szaros félév után . Már csak az írásodból látszik hogy kb egy tízenéves kölyök lehetsz túl nagy önbizalommal.
2018. júl. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezzel csak saját magadat minősíted. Remélem nem találkozunk soha, és ezt veheted annak aminek szeretnéd. Szia.
2018. júl. 25. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Megnyugodhatsz nem fogunk . Nem fecsérlem az időm ilyenekre mint te .
2018. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Kedves Kérdező. Kérdeztél és kaptál egy választ. A stílusával sem volt gond, csupán konkrétan és minden mellébeszélés nélkül kommentálta a kérdésedet és az azokban megfogalmazott gondolataidat. Tudnod kell, ha itt kérdezel, akkor válaszolnak. Tisztelettel kellene lenni a másik iránt, hiszen ez kell legyen a küzdősportod alapja is. Nem kötekedni akartam, ne vedd annak, csak szerintem semmi rosszat nem írt neked a válaszadó, sőt.... hasznos dolgokat írt le, még akkor is, ha te nem így gondolod. Sok sikert a sportban és az életben, hajrá - csak előre!
2018. júl. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!