Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor kell protein shaket inni?

Mikor kell protein shaket inni?

Figyelt kérdés
Minden nap kell ? Melyik napszakban, illetve edzés előtt vagy után ?

2018. aug. 12. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell. Lehet. Ha normál ételekből nem eszel eleget, és nem éred el a napi xg fehérjét, akkor fogyaszthatsz fehérje port. Edzés után célszerű kalóriát bevinni. Ha magadtól nem ennél ilyenkor, akkor pl ihatsz egy shake-t.
2018. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Én mindenképp szeretnek használni ilyet ugyanis szalkasitani illetve izmot építeni is szeretnek. Plusz egy kérdés : mennyit érdemes szedni az ilyen nők egy nap? Olvastam hogy 2*testtomegkg. De olyat is hogy 0,5*testtomegkg. Ez mitől függ ?
2018. aug. 12. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Előttem szóló jól írja, nem kell. Viszont ha súlyzós edzést végzel, akkor ajánlott edzés után egy-két adagot betolni (attól függően, hogy utána mikor tudsz mondjuk szilárd kaját enni, mekkora vagy, mi a célod...stb.) Célszerű edzés utánra tejsavó izolátumot használni, mert ez gyors felszívódású. A nagykönyv szerint erre azért van szükség, mert edzés után

- Megindul a katabolizmus (izomleépülés), amit úgy akadályozhatsz meg, ha aminosavakkal látod el az izmaidat.

- A katabolizmust pedig úgy billentheted át anabolizmusba, ha edzés után egy adag fehérje+gyors felszívódású szénhidrátot fogyasztasz (ez az ún. anabolikus ablak)


Na és ez az amit el lehet felejteni. Ezt azok súlykolják, akik már amúgy is jó edzettségi állapotban vannak (és nem csak a csirke+rizs+brokkoli+proteinshake kombotól, ha érted mire gondolok), meg a táplálékkiegészítő gyártói.

Ha belegondolsz, ha megiszol egy fehérje koncentrátumot, annak a felszívódása több óra. Ezért ugyan mindegy, hogy edzés után 5 perccel, vagy 40 perccel fogyasztod. Sőt, igazán értelme az edzés előtti fehérjeturmixnak lenne.


Én is használok tejsavó fehérjét, a legtöbbször én is edzés után egy adagot, de van amikor reggelire is, zabpehellyel, túróval turmixolva (botmixer). Igazából ha eszel eleget, akkor nincs rá szükség. Én azért fogyasztom, mert kivált egy étkezést, jól esik (finom), egy napi nasinak is jó. Van amikor egyszerűen nincs időd leülni főzőcskézni, enni (tipikusan ilyen az edzés után, amikor a villamoson nem bontod ki a kis dobozodat).


Amit meg írsz a célodról, azt jól gondold át és olvass utána. Legyenek reálisak az elvárásaid. Na most ez a szálkásítok+izomtömeget növelek elég nehezen megy. Egyáltalán nem lehetetlen (ez is egy tipikus bullshit egyébként, hogy tömegelés-->szálkásítás), csak évek hosszú munkája. Nehogy az legyen, hogy az első három hónapban (ha most kezded) látványos eredményt érsz el, majd szinte megáll a fejlődés, nagyon lassú lesz. Ilyenkor szokták sokan abbahagyni, vagy hülyeséget csinálni (szteroidok, amihez nem is értenek).

A 2g/tkg fehérje egy jó kiindulópont, de ezt sem kell erőltetni minden áron. Az elején a lényeg, hogy váljon rutinná az edzés (alapgyakorlatok), a kajálás és ne a grammokon feszüljél, mert a stressz a legrosszabb hatással van az izomépítésre.

Egyébként táplálékkiegészítőként én a fehérjepor elé tenném a kreatint (na ez tényleg sokat dob a teljesítményen) és mindenek előtt a vitaminokat.

Sok sikert.

2018. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, most látom csak, hogy a 2g/tkg lehet, hogy a fehérjeporra írtad. :O

Azt felejtsd el, az az összfehérje-bevitelre szokták írni. Étrendkiegészítő sose legyen több a napi bevitel felénél, de inkább a harmadánál. Én max. napi 2 adagot ajánlanék. A fehérjebevitelnek a szilárd táplálékra kell épülnie.

2018. aug. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!