Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thai-box önvédelemre?

Thai-box önvédelemre?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyit számítana az utcán mivel nem önvédelemre lett tervezve, nem jó a lábmunkájuk (elvileg) de én ki szeretném próbálni. Karatéztam 6 évig ami viszont önvédelem, szóval nem rossz az állóképességem, az alapok megvannak. Egy ilyen “mennyit ér az utcán” :D Ez elég hülye kérdés, de tényleg?

2018. aug. 14. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb.

Nekem haverom azt tolja, többször láttam már élesben.

Nincs ellenfele, bár ő nagyon ott van fejben, illetve nagyon gyors.

2018. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
A thai box remek stílus , nem nagyon lőhetsz mellé vele . Azért én mégis rávilágítanék 2 hátrányára ami az általad is említett lábmunka , bár utcán az annyira nem jön elő , míg a másik a gyatra kézhasználat , tehát ököllel kissé gyengén bánnak . Javaslom a box - thai box kombót vagy thai box - birkózást . De a muayt előbb utóbb erősen javasolt ökölvívással párosítani . Mert a box nemcsak ütni tanít perfektül , hanem mozogni is.
2018. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják az előttem lévők, viszont azt azért ne feledjük, hogy utcán nem kell pattogni ide-oda, csak fölösleges energia. A Thai Box tökéletes utcai harcra, hiszen ez a Muay Boranból lett, ami meg igazi küzdelemre alapul. Egy Boxoló persze, hogy jobban táncol, de utcán nem Mike Tysonok lesznek ellened, ha meg mégis, akkor meg ott van a rúgás, illetve könyök és térd. Ezekkel meg lehet fogni egy Boxolót.


Szóval hajrá, nyugodtan menj csak Thai Boxra, de én is ajánlom, hogy LEGALÁBB 1, de inkább 2 év Boxot nyomj még mellé.


Hajrá, jó edzést!

2018. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 14. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem is a pattogás ( lábmunka ) miatt ajánlottam hanem az elkerülései miatt mint a ducking , bobbing ...
2018. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként annyira nem lehet rossz az a lábmunka, mert van egy Thai Boxoló barátom, aki nem szereti a blokkolokat, ő főleg kitér a támadások elől. Szóval ne aggódj, nagyon jó kis stílus a Thai Box.
2018. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem mondtam hogy rossz , csak mint minden stílusnak ennek is van hátránya.
2018. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!