Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A nem edző párunk úgymond...

A nem edző párunk úgymond féltékenységét (az aktivitásomra, hogy csinosabb leszek, nyitottabb stb) hogyan lehet jól kezelni?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve edzek (futás, HIIT). Nem volt súlyfeleslegem, de szépen formásodtam, aminek örült is a párom egy ideig, pl. látványra, fogásra jobb vagyok.... :) Nade most azt vettem észre, hogy mivel ő nem követte a példámat, ő itt maradt sörhassal és heti egy alkalom mozgással. Ennyi mozgással és nulla diétával nem lesz jobb semmi. Szóval elkezdett féltékeny lenni, de csak úgy finoman, nem beszólogat, de érzem rajta, hogy nem esik jól neki, hogy így elhúztam mellette. Persze ha hívom futni (kezdeném vele előröl simán, nem kell kilométereket futnia elsőre), akkor az nem jó. Ha mondom, hogy akkor legalább diétát csinálja (én főzök, neki csak enni kell), az nem jó. Nincs kibékülve a formájával. Tudom, motiváció is kéne vagy nem tudom. De nem ennyire egyszerű a dolog, mert itt nemcsak arról van szó, hogy rá kéne vennem a mozgásra. Inkább párkapcsolati (közel 20 év) szempontból szeretném kezelni a dolgot. Ha nem akar, nem muszáj mozogni, diétázni, de az irigysége, féltékenysége (bármilyen nagyon óvatosan és nem is direkt csinálja) akkor is visszahúz engem és ezt nem akarom hagyni. Amúgy meg nyilván valahogy szeretném rávezetni, hogy fogyjon le, mert azzal jobban járna, mint a beletörődéssel.

2018. aug. 16. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet. Szép lassan el is váltunk mert észrevettem hogy folyamatosan lehúz. Jobb is így nélküle.
2018. aug. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Két gyerek mellett és jó kapcsolatban amúgy ez nem opció. Problémát akarok kezelni, nem menekülni.
2018. aug. 16. 08:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jó az a kapcsolat, ahol az egyik fél így reagál?

Egyébként egyértelmű a válasz:

Kommunikáció.

Mondd el neki, hogy neked ez fontos, másrészt nem kocsmázni jársz, hanem próbálsz egészségesen élni.

Egyébként nem akarok rosszindulatú lenni, de én is azt látom, hogy ebből az lesz, hogy idővel ráfogsz jönni, hogy a párod mennyire tohonya, puhány alak...

2018. aug. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szergej55 ***** válasza:
Úgy, hogy b**sza meg, már bocs. Attól, hogy nem akar mozogni, ami elfogadható, ez a viselkedés semmiképp sem az.
2018. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két gyerek mellett és egy jó kapcsolatban ez nem opció. Problémát akarsz megoldani nem menekülni.

Én is ezt akartam , bár nekem a párom sportos volt már akkor is és örült is hogy lefoglalom magam és csinosabb lettem, később meg ugyanezekbe belekötött.

1 es voltam.

2018. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!