Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki futott már bármilyen...

Valaki futott már bármilyen 800 m-nél hosszabb távot, leheőleg 1-10km közöttit, edzetlenül?

Figyelt kérdés
Letudná nekem írni az eredményt? Csak kíváncsi vagyok, mert nagyon szerettem futni, régen még profi is akartam lenni, ez már lehet kezd elúszni, de máig nem nagyon tudom eldönteni,hogy tehetség alapján az lehetnék-e. Talán, ha másokkal, főleg olyannal összehasonlítanám, az alapidőmet, aki nem dohányzik, meg ilyenek, viszont nem is mozog, legfeljebb kondit vagy hasonlót, de kardiót nem, és úgy futott valamit, az gondoltam segíthetne. Én most több, mint 0,5 éve kb. nem futottam semmit, múltkor mentem ki egyet futni, előtte télen, ősszel is elvétve futottam, szóval majdhogynem teljesen edzetlen vagyok, ami segít, az a múltam legfeljebb, hogy kialakulhatott egy jó alap. Ha az akkori súlyotokat, esetleg magasságotokat is megírnátok, az is sokat segítene, és lehetőleg ne ilyen 12 éves kori eredmények legyenek, mert tapasztalatom szerint, akkor még nagyon ingadozó a dolog. Aki tud segíteni, annak megköszönöm, felpontozom!

2018. aug. 17. 10:22
 1/2 anonim válasza:
Hát a sulimban minden tavasszal le kell futni sport napon 2 km-t. 2éve mikor 13 éves voltam, semmit se mozogtam sulin kívül, így az eredményem 11 és fél perc volt. Idén eljártam előtte gyakran futni (heti 2-3-szor), és így az időm 10 perc és 17 másodperc lett. Mindkét alkalommal ötöst kaptam rá, tehát az eredményeim jónak számítottak. De van olyan osztálytársam aki tudtommal semmit se sportol, mégis idén 9 perc alatt futotta le. A sportoló osztálytársaim 8 perc körül futják. Ennyit tudok mondani..
2018. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, felpontoztalak :). Ez megnyugtatott, akkor ezek szerint, azért nem vagyok teljesen tehetségtelen. 2 km nekem épp egyik kedvenc távom, sokszor futottam. 9 évesen olyan 10:40 körül futottam, alapvetően rendszeresen én se mozogtam sulin kívül, annyira vékony akkor nem is voltam, annyi volt, hogy egy időben otthon sokat szobabicikliztem, de emlékeim szerint az egyre kevésbé volt rendszeres, főleg suliidőben. + a sulival jártunk heti 2x talán úszni, ott én mondjuk szerettem hajtani magam, de nem emlékszem ez volt-e még abba az időbe, meg ugye más a két mozgásforma. Aztán 12 évesen kb. elkezdtem futni járni, először csak minden másnap, akkor 13 évesen én olyan 7:45t futottam. Csak a kiskori eredményeket azért nem szeretem a legjobban, mert elétérőek a fejlődések, nekem volt több olyan oszt. társam is, aki időben nagyon jókat futott, aztán hirtelen elkezdett visszaromlani egy normál szintre. Bár én azt gondolom a 9 perces idő nem feltétlen ilyen, én egyébként mindig elég normál ütemben fejlődtem sose volt, h x évesen jelentősen jobbat futottam volna, mint később, ha volt ugye az edzés, súly miatt volt. Volt olyan év 16 évesen, amikor nem futottam semmit egész évbe, már-júl közt úsztam, de aztán 1,5 hónapra azt is bejeztem és így futottam 2,5km-en 11:44t. Az kb. olyan 9:15-ös 2km lehet. Sztem ezt a 9 perces 2 km-t kb. most is tudom, pedig kb. 80 kg vagyok, és van rajtam egy jó 10kg min., amit le kéne szedni, ha versenyszinten akarnám nyomni.
2018. aug. 17. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!