Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kell tennem hogy szeressek...

Reberkaa kérdése:

Mit kell tennem hogy szeressek sportolni?

Figyelt kérdés
U.i. Szeretnék szeretni FUTNI
2018. aug. 17. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen jó levegőjű hely kell hozzá a szabad természetben.

Városban utálok kerékpározni, ahogy még gyalogolni is mert kevés az oxigén, sok a CO2 és a pozitív ion a levegőben. De néhány napja kerékpároztam a határ és Bécs közti nemzeti parkban, és kb. 100 km után is azt éreztem hogy ebből kell még. Szinte éreztem hogy a testem a levegőből hozzájut ahhoz amire szüksége van, a sok oxigénhez és negatív ionhoz. Meg egyes kutatók szerint a fák által kibocsátott vegyületeknek is pozitív hatása van. De idehaza is van elég szabad természet, például a Bakony még ha nem is sík terep mindenütt.

A városból tömegközlekedéssel is ki lehet menni az adott jó helyre. Sőt a rossz levegőjű részt csakis úgy célszerű áthidalni.

2018. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem elsődlegesen is találd meg a motivációdat! Ha tudod miért akarsz sportolni, mit akarsz elèrni, fel sem fog benned merülni a kèrdés, hogy sportolj-e. Ha meg van a motiváció és a cél, találd meg azt a mozgàsformát ami a leginkàbb tetszik számodra. Amennyiben úgy gondolod, hogy a futás az igazi befutó, akkor szerezz be egy klassz futócipőt, ami izgalommal tölt el, hogy kipróbálhasd, felvehesd. Aztán tölts le futàshoz zenèket, amik szintén segítenek sportos hangulatba kerülni. Olvass futásról szóló cikkeket a neten. Majd kezdd el! Èpítsd fel az edzéseid. Határozz meg egy célt, amit aznap el akarsz érni. Amennyiben sikerül, pozitív èrzéssel fog eltölteni és akarattal, hogy màsnap újra nekiállj. A hely kiválasztàsa is fontos illetve a napszak. Akkor menj futni, amikor a legmotiváltabb és energikusabb vagy. Esetleg egy futótárs is jól jöhet, ha nem szeretsz egyedül sportolni, vagy kell valaki aki támogasson. Ha mindent kipróbáltál és nem tudod rávenni magad a futàsra, akkor határozottan nem a te sportod, csupán az ideálja van a fejedben. Találd meg azt, ami örömmel tölt el, próbálj ki sokféle sportot és meglátod, egyből tudni fogod, melyik az igazi.
2018. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!