Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnék rövid idő alatt...

Hogy tudnék rövid idő alatt jól megtanulni fekvőtámaszozni?

Figyelt kérdés
Sajnos 14,5 évesen eljutottam arra a szintre, hogy sajnos egyetlen szabályos fekvőtámaszt sem tudok megcsinalni. Egyedül az a fajta megy amikor szélesen vannak a kezeim, de az sem teljesen szabályosan. Hogyan, milyen módszerrel tudnék eljutni arra a szintre, hogy egy 10-15 szabályosnak mondható fekvőt meg tudjak csinálni. Ebből a szempontból sajnos, hosszú vékony karjaim vannak amikkel igencsak nehéz fekvőzni. Hamar nőttem sokat. Valamivel értelmesebb válaszokat írjatok legyszives minthogy eddz vagy csinálj fekvőt otthon. Falnál már próbáltam szabályosan is megy, térdelve is nagyjából szabályosan megy, de amint rendesen lábon próbálom meg egyszerűen nem megy. Köszi

2018. szept. 13. 19:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ma is 1,5-2 órát edzettem minden jól megy csak a fekvő nem
2018. szept. 13. 19:03
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd térdelve. Ha úgy már megy vagy 50, akkor nyomd rendesen.
2018. szept. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. szept. 13. 19:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Ncore, Fegyencedzés c könyv.


Abban benne van minden, még egykezes fekvő is, tervvel.

2018. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
73%

Erősítsd a kar izmaidat. Vannak fent youtubon videók hogy hogyan csinálj szabályos fekvőt. Miért nem tudsz rákeresni?Meg teljesen mindegy milyen alkat vagy. Mindenki tud fekvőzni normálisan. Megérteném ha túlsúlyos lennél. Ezek kifogások.


"Valamivel értelmesebb válaszokat írjatok legyszives minthogy eddz vagy csinálj fekvőt otthon."

Hát pedig elég értelmes dolog lenne ha lenne karizmod edzés által. Akkor mondjuk menne is a fekvő..


Itt a link a videórol amiben értelmesen megmondja hogyan csináld.(Gyakorold tükör előtt vagy videóra felvéve.)


https://www.youtube.com/watch?v=jOgoj0B4SAM

2018. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. szept. 14. 16:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nőként mondom h anno a térdelőről normálra váltás nekem nem jött be, mert túl hirtelen túl nagy a váltàs azzal. Ha nincs ilyen street workout park a közeledben, ahol fokozatos magasságú csövek vannak egymás mellett, akkor próbáld meg h lépcsőn csinalod, egyre lejjebb elhelyezkedő lépcsőfokokon megtámaszkodva. Nekem bevált.
2018. szept. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Meg ha van a sulitokba edzőterem akkor próbálj meg fekvenyomni és mindíg növeld a súlyt. Az is hasonló gyakorlat, csak ott jobban be tudod állítani, hogy mennyit bírsz es így egy nap a fekvő is menni fog.
2018. okt. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos nincs
2018. okt. 3. 21:32
 10/11 aikiboxer ***** válasza:

Ahogyan #4 mondja, szerezd be a Fegyencedzés című könyvet, és csináld a teljes edzésprogramot. Ne legyél türelmetlen – ha rendesen csinálod, fél év múlva te leszel a fekvőtámasz-bajnok az osztályban.


Cyan tanácsa is jó: a fegyencedzés térdelős kivitele helyett érdemes egyre alacsonyabb támaszokon fekvőzni (először például ablakkereten, majd ha megy a 80 cm magasság, akkor például ágy szélén, majd innen például valami alacsonyabb puffon vagy lépcsőn, stb.).

2018. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!