Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Volt már, hogy mégse mentetek...

Volt már, hogy mégse mentetek el futóversenyre?

Figyelt kérdés

A holnapi Riska 5 km lenne életem 2. futóversenye, az első az Aldi női futógála 2,5 km távja volt.



Készülgettem az utóbbi időben, de pont múlt héten voltam náthás, ugyan enyhe volt és nem fertőződött felül, de egy hét ugye így kimaradt.


Úgy érzem, az 5 km táv már túl nagy nekem és gyakran nem találom el a megfelelő tempót, ilyenkor 2-3 km után, tüdőkapacitásom felső határán túl és fáradt izmokkal abba szoktam hagyni...


Hulla fáradt vagyok, kialvatlan, stresszes, nyűgös, női gondok előtt álló....



Ti is visszakoztatok már?


2018. okt. 5. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Velem egyszer történt ilyen. Szombaton volt a verseny, előző nap pénteken még Berlinben voltam munka miatt. Este induló EuroNight vonattal jöttem haza. Elvileg reggelre itthon lettem volna. De több órát késett a vonat, így lemaradtam a versenyről...
2018. okt. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen érthető, hogy most nem akarod, egyszerűen nem vagy azon a ponton, hogy ez a táv menjen.


Én még ott se tartok, mint te. Egyszer terveztem, hogy megyek a közeli, nagyon szép terepen zajló verseny nem fizetős, nem jelentkezős minifutására, ami 1 km-es, de még az is elmaradt. Pedig hátha le tudnék futni egy egész km-t presztizsből, de nem biztos. A gyakorlófutásaimon (egy éve próbálkozom?) folyton leállok, imádok gyalogolni s nem szeretek futni (de már nem utálok, ez haladás). Nekem erőltetni kéne, a te eseted más.


Ha nem vagy kész, ne menj, nem mindenki képes úgy menni versenyre, hogy tudja, erősen túl kell teljesítenie azt, ami normálisan menne (s ezek jelentős része is megbánja). Én már megjártam (nem futással, más mozgásokkal), erőltettem valamit (pedig nem nagyon) és utána minimum napokig fájtam és hetekre lenyomta a lelkesedésemet. Fokozatosan is jó az. Majd kinézel egy újabb 5 km-est s ha nem jön össze mindenféle rossz, akkor le is nyomod, nem?

Ez az én laza, hedonista hozzáállásom, de hát nem vagyunk versenysportolók, hogy nagyon kelljen erőltetni... Akkor amúgyis kicsi korunk óta benne lennénk és megszoktuk volna.

Nem tudom, hogyan néznek az emberre, ha az ember ilyen pici távnál is átvált gyaloglásra, de én ezzel fogom magam győzködni annak idején, hogy legfeljebb gyalogolok, ha kidöglök, nyilván nem kell feladni. De ez az oktalan gyávaság ellen van, nálad más, ahogy már írtam.

Sok sikert a jövőbeli futásokhoz, izgalmas, ahogy növekszik a táv, nem? Én maratonig akarok eljutni csupán, de az is hosszú lesz nekem.

2018. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!