Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nőként, hátizom erősítésére...

Nőként, hátizom erősítésére és állóképességre, szív-tüdő erősítésre konditerem elkezdése?

Figyelt kérdés

Otthoni tornás, súlyzós, futós, úszós "tapasztalatom" van.

Kényelmes Decathlonos ruhák is vannak, fehérjeport is szoktam inni.


Eddig jól esett az otthoni torna is, de úgy érzem, kevés már, elértem egy olyan edzettségi szintet, amihez nem elég. Volt idő, amikor heti 2-3-szor 20 percecskét tornázgattam otthon, gyógytornás gyakorlatok, nyújtások, súlyzó, expander, ennyi volt az össz mozgás és éreztem, hogy ez is használ, volt minimális hatása. Mostmár azért nincs.

A futást se szeretném abbahagyni feltétlen télen se, hidegszerető vagyok, tervezek is egy téli futóversenyt.


Viszont úgy érzem, elérkezett az idő, hogy eljárjak terembe, azért az otthoni 20 perces tornácskánál többnek érzem.


Mit tudtok javasolni? Mély kútba nézek :D :D

Nézegettem edzésterveket... muszáj követni? Nem elég iránymutatásként?

Elkezdtem videókat nézegetni...


Van konkrét ötlet, tapasztalat, más hogyan indult neki? Egy konkrét honlap vagy youtube-csatorna?


Izomerő kevésbé lényeg, kivéve a hát, állóképesség, az az érzés, hogy na ez átmozgatott, általános egészség, szív, tüdőkapacitás inkább.


Fogyni nem szeretnék.


2018. nov. 6. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Az úszást nagyon ajánlom, majdnem mindenre jó, amit felsoroltál.

Kardio-mozgás, így az állóképességet fejleszti. Tüdőkapacitás fejlesztésére is nagyon jó. A ritmikus légzés miatt önmagában is, de tovább fejleszthetes a légzés mélységét és hatékonyságát 5-ös, 7-es, 9-es levegővel úszott gyorsúszással, vagy egy-egy hossz egy levegővel végigúszásával.

Az úszás az egész testet megmozgatja és a felsőtest izmait, különösen a hátizmokat jól fejleszti. A gyors/hát/pillangóúszásnál a minka 70-80%-át a felsőtest végzi. A karmunka során -- ebben a sorrendben -- a bicepsz, váll, hát és tricepsz dolgozik. A legintenzívebb a toló szakasz, amikor a nagy hátizom dolgozik.

A hátizom fejlesztésére az általános erősítésen túl jó a húzódzkodás, evezés, felhúzás. Ha a normál húzódzkodás még nem megy, lehet könnyíteni gumiszalaggal. Hamarosan menni fog a normál is.

A gerinc körüli tartóizmok erősítésére jó a kettlebell és a TRX is. Egyik sem mindenható, de változatosabbá teszi az edzést. A TRX előnye, hogy kis helyen elfér, utazáskor könnyen magaddal tudod vinni.

Saját testsúlyos edzéssel is nagyon jól lehet fejlődni. Ehhez jó info a Fegyencedzés c. könyv, internetről letölthető.

Kitartás! Hajrá!

2018. nov. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Meg fogom nézni szerintem ezt a fegyencedzést, a hátamra nagyon kellene valami a tartásom miatt. Gyógytornás gyakorlatokat próbálgatok otthon, de nem is emlékszem mindenre és nem is érzem annyira hatékony háterősítőnek.



Magát a kondit ma mindenképpen kipróbálom.

Hát, meglátjuk, mi lesz.

2018. nov. 7. 14:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Edzéstervet jó követni, de ha nem jön be annyira akkor csináld azt amit jónak látsz.

Fehérjepor szerintem nem egészséges, egyél természetes fehérjét (tej, tojás, hús). Valamint ez nem is olyan létszükség mint pl. a c vitamin, amiből én is szedek szintetikusat.

Jó edzést kívánok!

2018. nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!