Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Próbálom erősíteni magam...

Próbálom erősíteni magam testileg. Érhetek el így változást? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az utóbbi időben elkezdtem testmozgással tölteni az időm egy részét. Főleg a hasamon lévő zsírpárnát szeretném kockákra cserélni :). Alapjában egyébként vékony testalkatom van. 21 éves fiú vagyok. Szóval heti kb 4-5x eljárok futni úgy 2-3 kmt. Emellett naponta csinálok összesen 200 felülést és 100 fekvőtámaszt. Mindezt 2 részletre bontva (reggel és este), valamint 8 kg-os kézi súlyzókkal csinálok különböző gyakorlatokat és van egy húzódzkodó állványom is. Illetve van egy ilyen nyomkodós alkarerősítőm… azt is nyomkodom :D. A kérdésem az lenne, érhetek el változást ennyivel? Persze ha jobban megy, majd akkor növelem a mennyiségeket. Többször próbálkoztam már testedzéssel, de egyszer sem sikerült tartósra, így szerintem nem jutottam el addig, hogy látványos legyen a változás. Nem akarok kigyúrt vadállat lenni… az én 170 centimmel az nem is hiszem, hogy jól állna, de szeretnék kockákat és vaskosabb karokat. Most talán elszántabb vagyok, mint eddig, mert most inkább a lelkemért akarom ezt tenni, mint a testemért. Most nem másnak akarok tetszeni, hanem magamnak. A válaszokat előre is köszönöm :).

2018. nov. 14. 16:03
 1/8 anonim válasza:

Persze, hogy érhetsz el változást, de ez viszonylag egy komplexebb dolog, sok mindentől függ. A jelenlegi kondíciódtól is, étkezéstől (kalória, makrók), mennyit alszol, mennyi vizet iszol, mennyire élsz stresszmentesen, mennyire csinálod elszántan, keményen (arra gondolok, hogy pl. 2-3 kilométert le tudsz futni 10 perc és 60 perc alatt is).

Szerintem amúgy egy edzésterv is jól jönne, illetve ásd bele magad mélyebben ebbe a témába (rengeteg információt találsz a youtubeon, különböző blogokon), így el tudod találni a neked megfelelő edzésformát, amivel ki tudod magadból hozni a legtöbbet.

Nem tudom, mennyi kalóriát viszel be egy nap, de az biztos, hogyha meg akarsz szabadulni a hasadon lévő zsírrétegtől, akkor oda kell figyelned a táplálkozásra is. Nem azt mondom, hogy fogyókúráznod kell, csak változtatnod ezt-azt, viszont írtad, hogy alapjábavéve vékony testalkatod van, így valószínűleg ha igazán odateszed magad, csökken a testzsírszázalékod. Ettől függetlenül lehet, hogy hatékonyabb lenne, ha pontosan (és tényleg pontosan) tudnád vezetni mennyi kalóriát, zsírt, fehérjét, szénhidrátot viszel be egy nap, és mennyi (szénsavmentes) vizet iszol.

Persze a legfontosabb az, hogy élvezd az edzést, és táplálkozz egészségesen, kerüld a magas zsír- és/vagy cukortartalmú dolgokat, idővel meglesz az eredménye. :)

Fontos, hogy ne sürgesd a tested. Nem egyik napról a másikra lesz látható a változás hetekbe, akár hónapokba is telik. Csinálj hetente vagy havonta fotókat a testedről - szemből, oldalról, hátulról. Így láthatod igazán a változást magadon.


22/L

2018. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Szia! A futás szerintem rendben van. A kajára figyelj. Viszont a napi 200 felülésnek és 100 fekvőnek nincs sok értelme. Bar igaz, én a '100 fekvőtámasz 30 napig' dolog után kezdtem el rendesen edzeni, mert rájöttem, hogy jó edzeni. De ha nem mozogtál eddig, akkor a 100 db sok lesz, másnap pedig nem fogod tudni csinálni izomláz miatt, ezzel meg el fog menni a kedved (nekem először ez volt, kétszer kezdtem el a 100 fekvős dolgot). Ajánlom neked a Fegyencedzés c. könyvet. Ami a te célod, arra teljesen elég. Csak annyi, hogy nem kell elhinni mindent, amit ír a könyv (például a súlyzós edzés leszólását, mert az baromság. A súlyzós edzés épp olyan fontos, mint a saját testsúly....).
2018. nov. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bálint6969 ***** válasza:

nos az előttem szólók már elég jól összefoglaltak mindent,annyit tennék hozzá hogy ugye azt írtad "Többször próbálkoztam már testedzéssel, de egyszer sem sikerült tartósra"-hát igen...azt meg kell értened hogy hónapokba,de ami valószínűbb évekbe fog telni a kívánt fizikumod elérése.Ezt sokaknak nehezére esik felfogni,azt hiszik egy-két hét alatt kocskahasú izompacsirták lehetnek.De ez ne rettentsen el,hiddel ha az edzés az életed részévé válik akkor nem fog számítani hogy hány hónap,vagy év kell még.


ui.:az otthoni edzésből én a futást tartanám csak meg,és a többi helyett meg beruháznék egy kondibérletre,nem olyan drága és sokkal nagyobb motivációt ad.

2018. nov. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van. Ha nincs elég motiváció, akkor a konditerem jó választás. Már csak azért is, mert kiadsz egy bérletért x ezer forintot, akkor már csak lejárod.. :D
2018. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam. Igaza van az elsőnek. Csinálj képeket, de én azt mondom, hogy ne nézd meg az első képeket kb. 4-5 hónapig. Ha rendesen csinálod az edzést/kaját, akkor lesz eredmény és amikor pár hónap után visszanézed a képeket nagyon jó érzés lesz. Meg fogja dobni az önbizalmadat és a motivációdat, úgyhogy mindent bele! Hajrá!
2018. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

A kondi tényleg jó ötlet, nekem nagyobb motivációt ad, amikor mások is vannak körülöttem, így általában többet beleadok, nem lustálkodom közben. Az otthoni edzéseket mindig feladtam egy idő után (nagyjából a futást is), de a konditerembe rendszeresen elmegyek, és szívesen teszem. Ráadasul ott általában az emberek is barátságosak, és segítőkészek. :)


22/L

2018. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kondi tervben van, de majd csak nyáron ha kitart addig az elszántság. Egyelőre csak az a célom, hogy amikor mozgok megfeledkezzek arra a kis időre az emberekről, az iskolai elvárásoktól stb., szóval jelenleg inkább menekülni akarok az emberektől, mint közéjük menni :). A napjaim csúcspontja a dolog igazából. Amúgy is mindig kíváncsi voltam, hogy mit lehet elérni konditerem nélkül. A hetente fotózást csinálom, tényleg motiváló :D. 11 nap telt el a kérdés kiírása óta, és kb 2 hete tornázok rendszeresen, de a hasamon már látom, hogy vékonyabb és a képeken is látszódik. Elég durva, én azt hittem, hogy kelleni fog egy hónap mire behaluzhatom magamnak, hogy igen van értelme :). Persze gondolom az is hozzájárult, hogy már nem az étvágyam elégítem ki hanem csak az éhségem. Mire eljutok a konditeremig addigra beleásom majd magam, hogy miből mennyit kell enni, hogy hatékonyabb legyek. Ha sikerül kicsit nagyobb eredményt elérnem mint a mostani akkor teszek majd ki ilyen volt-ilyen lett képeket, hátha motivál majd valakit, aki szintén ódzkodik kicsit az emberektől és a konditermektől, hogy az otthoni torna is hasznos :). Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2018. nov. 25. 16:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy van már sikerélményed. Gratulálok! Csak így tovább! :)
2018. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!