Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás sportnak számít?...

A futás sportnak számít? Szerintetek belekezdjek?

Figyelt kérdés

Azért érdeklődöm efelől, mert kicsit több rajtam a felesleg a kelleténél, és le szeretném azt faragni. Persze itthon is végeznék gyakorlatokat.

A futást egy parkban csinálnám, ahova többen is járnak, épp ezért félek belekezdeni, mert én nagyon nem birom a futást. Befulladok és olyan vörös lesz a fejem, mint a paradicsom. Lényegében ennyi. Tippek, hogyan bírjam a futást? Télen/ hideg időlben miben fussak?


Leginkább azért is szeretnék futni, mert kezdem azt hinni, hogy depressziós vagyok (nem kellenek az okoskodó kommentek) és azt mondták, hogy ha valaki depressziós az kösse le magát valamivel. Én a futást választottam mert más ötletem nincsen. :/


Előre is köszönöm a válaszokat!:)


17L



2018. nov. 18. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Akármi ami mozgást igényel az sport, legyen az akármi.A felől ne aggódj hogy most nem bírod annyira, mert idővel az is menni fog csak fokozatosan terheld magad. Ne akarj először sokat futni, hanem időről időre emeld a távot és a tempót. Ha nagyon nagy a súlyfelesleged akkor inkább mielőtt elkezdesz futni diétázz, és fogyj, hogy ne tedd tönkre a térded, izületeid stb..Figyelj a megfelelő levegővételre, és akkor az oldalad se fog szúrni. [link]

Illetve szedj izületvédőt.

Ne a többi emberrel foglalkozz a parkban hogy valyon mit gondolhatnak rólad, hidd el ők nem veled lesznek elfoglalva. Hidegben öltözködj rétegesen, lehet kapni decathlon-ban (is) jó hosszú ujjú felsőket, amik kifejezetten futáshoz vannak, de ha az nem elég, fölé még húzhatsz pulcsit, dzsekit, mellényt amik szintén vannak kifejezetten futáshoz is. Húzhatsz sapkát, kesztyűt. És ne fuss sötétben, este,egyedül. Inkább fuss nappal. Az esetleges depresszióddal meg menj el pszichológushoz, mert akármilyen jó, és hasznos a futás egy lelki problémát nem fog megszüntetni, hanem ahogy írtad csak leköti a figyelmed ideig-óráig. 17/l

2018. nov. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az 1-es válaszoló jó tanácsot adott!
2018. nov. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, a futás nem számít sportnak.
2019. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!