Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mivel regenerálódtok a...

Ti mivel regenerálódtok a leghatékonyabban egy verseny, vagy egy erős edzés után?

Figyelt kérdés
Maratonra készülök, és érdekelne minél több féle regenerálódási tipp, mint például hideg zuhany, vagy bármi, amitől ti úgy érzitek, hogy jót tesz nektek, ha elfárasztottátok magatokat.

2018. nov. 22. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Megiszom az edzés után fél órán belül egy szénhidrátpor (Vitargo) + fehérjepor tartalmú turmixot, hogy a kiéhezett izmaim megkapják rögtön a szükséges makrotápanyagokat. Hasonló összetevőkből állnak a táplálékkiegészítő cégek recovery jellegű készítményei. Állítólag a kompressziós zoknit edzés után felvenni vagy magadon hagyni szintén hasznos, mert serkenti a véráramlást a vádliban, de ezt még nem próbáltam. Szintén hasznos a hengerezés, ritkán szoktam, többször kellene :) Versenyek előtti időszakban érdemes sportmasszázsra is eljárni, hogy a kemény edzéseken beállt izmokat kicsit fellazítsa.
2018. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2018. nov. 24. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Hengerezes, nyujtas kozvetlen utana valamit kompresszios zokni

Izomlazito soval furdo

Amikor tehetem megyek gyuratni:D

Kb ennyi

2018. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
2 hónapos a kérdés, de talán még aktuális: nekem ősszel egymást követő napokon volt egy félmaratoni, majd egy negyedmaratoni versenyem. A FM-on kegyetlenül elsavasodtam, utána nagyon sokat hengereztem, majd kétszer váltófürdőbe tettem a lábaimat (egyszer nagyon meleg, majd jéghideg vízbe). Rengeteget segített, következő nap PB közelit futottam csodával határos módon... Sok sikert! Mikor lesz a verseny és hol tartasz a felkészülésben? :)
2019. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Április 14-edikén lesz a kolozsvári maraton. Elég jól állok, mondjuk a neheze most jön. A hosszú futásaim kb 25 km erdei futások, a gyorsitások növekednek, ma lesz egy 9 x VO2max, azok fájdalmasak. Köszi a válaszod
2019. febr. 4. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!