Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Box vagy thai box?

Box vagy thai box?

Figyelt kérdés
Szeretnék beiratkozni boxolni vagy thai boxolni. Nekem a thai box szimpatikusabb mert vannak rúgások is. De azt olvastam gyakori kérdéseken hogy a thai boxolók sokkal rosszabbul ütnek mint a boxolók. De szerintem ez egyénfüggű, nem? Esetleg aki ért a thai boxhoz az elmagyarázná a szabály rendszert mert youtube-on vannak olyan videók hogy a 7 éves gyereken thai box meccsen semmi védőfelszerelés sincs a másik videón meg a felnőtteken fejvédő vam meg valami pajzs féleség ami védi az egész felsőtestet meg sípcsontvédő. Győrbe lenne lehetőségem thai boxolni. Az unicentrál nál lehet thai boxolni. Valaki ismeri az edzőket? Vagy hol van még győrbe lehetőség thai boxolni? És ismeri valaki csányi péter thai box edzőt? Csányi jános thai box edző már meghalt az ő fia. Esetleg van versenyzésre lehetőség győrbe? Mert én versenyszerűen szeretném csinálni.

2018. dec. 8. 11:30
 1/3 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne meg hogy a thai boxnál milyen sérülés veszély van.
2018. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ésszel van csinálva akkor semmi komolyra nem kell számítani . Azért védőfelszerelésben szokás sparringolni , tehát lila folt és fájdalom . Valóban rosszabbul ütnek és ez egyénfüggő -e ? Annyira nem mivel a thai box kevesebb figyelmet fordít az ütésekre , míg a box csak ezekre épít . Sarkított példa : A boxoló egy hónap alatt üt 4000-et míg a thai boxoló kb 1000-et , akkor melyiküknek is jobb az ütéstechnikája ?



[link]


[link]

2018. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem úgy ütnek mint a boxolók,de cserébe tudnak rugni,térdelni és könyökölni
2018. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!