Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy vigyem be a fehérjét, ha...

Hogy vigyem be a fehérjét, ha nem jó minőségű a csirke?

Figyelt kérdés

Ha megveszem nyersen, és kibontom, már szaga van, meg se tudom főzni. Sokszor akkor is szaga van, ha direkt kerülöm, hogy leárazatottat vegyek. Nem írom le melyik bolt, mert több áruházlánccal is jártam már így a lakóhelyemen (Pest mellett).


Ha megveszem elkészítve, akkor sokszor lehet rajta érezni, hogy már nem volt jó, mikor megcsinálták. (Nyilván kb. ugyanaz a csirke van mindenhol.)


Már jó ideje ez megy, nem csak csirkével, hanem a disznóval is. Más húsokkal is tapasztaltam ezt.


Háztájihoz nem jutok hozzá.


Emiatt sok fehérjeforrásból már szintén elegem van, mert ugye hús helyett kénytelen voltam azokat tolni: a tojással ki lehet kergetni a világból, a fehérjeszeletre egy hete nem bírtam ránézni. A túró nagyon jó, de csak akkor, ha éppen rohadt az is. Legtöbbet tejet tudok inni, napi 6-8 dl az alap, mert egyszerűen nincs más...


Cél az annyi lenne, hogy 80g-100g fehérje meglegyen kb. egy nap.


További ötletek?



2018. dec. 20. 00:39
 1/4 anonim válasza:
Piac? Húsbolt? Bármi más, ahol nem a hiper ipari szemeteket árulják? Ne fóliázottat vegyél, hanem pultból.
2018. dec. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én a nyolcadik kerületbe voltam kollégista , ott is az egyik legszarabb környéken és egyszer nem vettem rohadt húst vagy tejterméket a boltban. Én nem tudom te hol vásárolsz :D
2018. dec. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szigetszentmiklóson.


Már van egy olyan érzésem, hogy mivel ide a szigetre két óra kijutni Pestről dugóban (általában az van), ezért ennek van valami hatása a szállításra. Ha tehetném nem laknék itt, már csak a légszennyezés miatt se.


Azt otthagyom a pultban, amelyik látványosan fekete foltos.

Azt is, ami elő van aprítva, mert tudom, hogy a rohadt részek közül vágtak ki, mi másért lenne előaprítva.

Azt is otthagyom, ami előfűszerezett, mert szintén nem friss, csak a fűszer elnyomja az ízt ugye.


Hentesekből kettő kilőve. Meg felétek mennyire általános, hogy hallja az ember, hogy a szomszéd kasszánál a sorban azt tárgyalják, milyen húsboltot próbáljanak ki legközelebb...


De mondjuk ha elfogadjuk alapnak, hogy itt tényleg sz*r a húshelyzet, ki milyen alternatívát tud ajánlani?

2018. dec. 20. 01:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom van-e oda Tesco házhozszállítás, de egy próbát megér.

Amúgy nem hiszem, hogy mindenhol romlott lenne, van egy jellegzetes illata minden húsnak. Én pl minden csirkét büdösnek érzek, valamiért nem bírom sem a szagát, sem az ízét, így nem is fogyasztom. Egy másik hússal sem vagyok így, csak a csirkével.


Vagy vegyél halat, az is jó.

2018. dec. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!