Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás vagy kardio edzés?

Futás vagy kardio edzés?

Figyelt kérdés
Van egy kis felesleg rajtam amit le szeretnék adni főleg a combomról. A kérdésem az lenne, hogy melyik edzésformával lesz gyorsabb és látványosabb a fogyás? A futástól vékonyabb lesz a combom vagy pont izmosabb és szélesebb? És ha pl:minden nap futok 30 percet nem lesz izomlázam az elején? A másik amire gondoltam a kardio edzés meg a kitörések. Persze mellette egészséges ételeket eszem! A válaszokat előre is köszönöm!:)

2019. jan. 4. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
A futás is kardió edzés, alapvetően minden az, ami a pulzusodat viszonylag hosszan, folyamatosan egy középmagas tartományban tartja. Mindegyikkel jól lehet fogyni, a futás az kezdőknek szerintem túl intenzív, vagy nagyon lassan kell futni ahhoz, hogy a pulzusod ne szálljon el, hanem az ideális, közepes tartományban (mondjuk 130-160 bpm) maradjon. Ha már izomlázad van, az annak a jele, hogy túl intenzív, túl gyors volt az edzés az adott edzettségi szintedhez képest. Ez valószínű eleinte be fog következni, de hamar elmúlik illetve gyorsan hozzászoksz, ha rendszeresen csinálod. Ha futsz 30 percet kellemes, beszélgetős tempóban minden nap (egy pihenőnapot azért hagyj hetente), akkor biztosan fogsz fogyni idővel. De nem csak a combodból, mert lokális zsírégetés nincs, hanem az egész testedről szép fokozatosan fogyni fogsz. A lényeg, hogy rendszeresen, kitartóan csináld a kardio sportot, akkor is, ha mondjuk nem úgy vagy nem annyit fogysz eleinte, mint amennyit várnál. Aztán később ha hozzászoksz, emelheted az időt 40-50-60 percre is, az intenzitás pedig maradjon továbbra is közepes, nem kell kapkodni a levegőt, ha a zsírégetés a cél.
2019. jan. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!😊
2019. jan. 5. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!