Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rúdtánc közben miért fáj...

Ott a szörny! kérdése:

Rúdtánc közben miért fáj minden alkalommal ugyanaz az izmom és hogy lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 hónapja rúdtáncolok, de kb 1 hónappal ezelőtt bemelegítésnél éreztem, hogy a combom felett picivel nagyon elkezdett húzni az izmom. Hirtelen csináltam a gyakorlatot (inverz fogásból húztam fel a lábaimat) és annyira elkezdett fájni, hogy nem tudtam aznap újra megcsinálni a gyakorlatot, de másban nem zavart. Edzés után picit kimasszíroztam és már nem is fájt később. Következő edzésnél viszont újra éreztem, ogy fáj és azóta is folyamatosan, de csak abban a pozícióban, lényegében mikor terpeszben kell csinálni valamit felhúzott lábakkal. Az ünnepek miatt nem voltam másfél hétig (alapból 2-3 edzésre járok egy héten) és mikor újra megpróbáltam a szünet után nem fájt és azt hittem csak egy kis idő kellett neki, viszont az óra felénél szintén kezdtem érezni, pedig nem csináltam hirtelen semmit, szóval nem meghúztam, hanem csak fokozatosan újra előjött a fájdalom, ami azóta se akar teljesen elmúlni. Mindig jól csinálom a bemelegítést és nyújtást, sokat sportoltam régebben is, tudom milyen fontos. Próbáltam külön olyan nyújtásokat csinálni, amik érintik a területet, görcsoldóval masszíroztam minden nap, pihentettem, de semmi nem hat teljesen, csak csökkenti a fájdalmat. A másik oldalhoz képest érezhető valamilyen csomó, de csak edzések után tapintható ki jól. A legutolsó órán még az is feltűnt, hogy ha körözök a lábammal, akkor egy apró kattanás után mintha helyreállna, de ez is csak átmeneti. Egy képet linkeltem a területről és arról az izomról, ami talán fáj, de nem vagyok benne teljesen biztos, hogy pont arról van szó, viszont valahol a környékén lehet.


[link]


Valakinek volt hasonló? Mit lehet kezdeni vele?



2019. jan. 6. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Hip flexor izom része

Azért mert ott fáj, még az egész csípőd beteg.

Nekem ezek váltak be:

nyújtás spárgák, 90 90 sitting, pigeon

edzés guggolás, romanian deadlift, sumo deadlift

2019. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
adductor izom része, de én is a combomban éreztem az izmomat, mintha elcsúszna a csonton
2019. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!