Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek sportolni...

Hogyan kezdjek sportolni súlyos izomsérülés, és elhízás után?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, 40-en felül, régóta túlsúlyos, de az utolsó 5 évben 4 balesetet szenvedtem. Először az egyik, majd a másik térdemben ínhúzódást szenvedtem, amik a mai napig nem teljesen gyógyult meg. Ez olyan érzéssel jár mintha a szilárd talajon is jégen járnék. Aztán eltörtem a csuklómat, amit kétszer kellett műteni, de ma már jól használható, igaz néha húzódik. A legutolsó sérülésem volt a legsúlyosabb ugyanis rotátorköpeny szakadást szenvedtem, amivel több mint fél év betegállomány és kényszerű tétlenség járt. Kb. 2 hónapja újra dolgozom, de mivel álló munkát végzek, két kézzel dolgozom, eléggé érzem az állóképesség hiányát, és a súlyomat is. Ezért szeretnék valamit sportolni, de a fentiek miatt nem tudom milyen edzést tudnék csinálni.

2019. jan. 16. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdd a gyógytornásszal, járj rendszeresen, és ha majd lezajlott a rehabilitációd, kezdhetsz el kíméletesen sportolni. Azt is leegyeztetve a gyógytornásszal, hogy a céljaid ismeretében mit javasol.
2019. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen végigcsináltam a rehabilitációt, sőt még van egy pár alkalom, amikor mennem kell, de ez többnyire inkább csak masszázs, és bemozgatása a karomnak, nem igazi izzasztó edzés. Itt nincs is lehetőség másra, és mindig csak egy valamivel foglalkoznak. Én egy rendes felépítő edzést szeretnék, ami lépésről lépésre felépíti az izmaimat, és erősíti az inakat.
2019. jan. 16. 13:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A rehabilitációt végző gyógytornásztól, szakembertől ha nem tudsz tanácsot kérni, akkor fizetős gyógytornászt kéne megkeresned, aki kidolgozza neked hogyan tovább. Magadtól ne vágj bele, főleg ne itt a gyakorin kérj tanácsot, mert itt a válaszolóknak semmi se drága, főleg nem a másik egészsége.

Mindenesetre ha sétálni tudsz, napi fél órával sokat tehetsz az állóképességedért, de erősítő edzésért tényleg fordulj gyógytornászhoz, vagy edzőhöz.

2019. jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pilatest és úszást (edzővel!) tudnám ajánlani, de mindenképpen szólj az edzőnek a sérüléseidről.
2019. jan. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!