Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek is nagyon komoly...

Szerintetek is nagyon komoly újragondolásra szorulna az iskolai tesióra?

Figyelt kérdés

Én például 19 évesen, érettségi után szerettem meg a sportot, teljesen magamtól, suliban végig "utáltam".


Még futni sem tudtak megtanítani. Érettségi után a személyi edzőm hívta fel rá a figyelmem, hogy egész életemben helytelenül futottam, és kb. 10 perc alatt el tudta magyarázni, hogyan kell rendesen csinálni. Kérdem én, ez 12 év alatt miért nem sikerült egyetlen tesitanárnak sem?


Gimiben végig az volt, hogy pár perc után lefulladtam, szenvedésnek éltem meg az egészet, és egyszerűen azt hittem, hogy ez genetika. Valaki tud futni, valaki meg nem. Ehhez képest ma már másfél-két órákat futok!


És akkor az ilyen dolgokról, mint a talajtorna, fejenállás, labdahajítás "hasznossága" még nem is beszéltem! :D



2019. jan. 18. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok igazság van abban amit leírtál, arról nem is beszélve hogy én életem során egyetlen egy olyan tesitanárt ismerek aki úgymond direkt úgy tanította a testnevelést hogy első sorban megszeressük a sportot és a mozgást. Mivel a tantervtől ő sem térhetett el, így akkor csempészte bele a saját elképzeléseit a tanításba amikor olyan anyagrész volt, például amikor kosárlabdázást tanultuk akkor minden egyes lépését elmagyarázta és bemutatta egy olyan osztálytársunk aki járt külön sportolni ebben. Meg persze magát a játék menetet is sokszor gyakoroltuk hogy hogyan kell azt csinálni. Ahogyan szertorna anyagrésznél is a szokásos kézenállás, bukfenc, szekrényugrás, gyűrű gyakorlat stb... Ezekből is mutatott példákat hogyan kellene csinálni ami picit eltér a tantervtől és persze baromi sok gyakorlás kell hozzá amire idő aztán nincs, mert arra nem pár óra kell hanem legalább 1 év mire mindent eltudnánk sajátítani, így a nagyon alapvetőekkel foglalkoztunk. Na meg a futás nálunk annál a tanárnál aki sajnos az utolsó 2 évben tanított. Ő mondta hogy nagyon sok tanár nem tudja úgy tanítani az egész technikát hogy azt a tanulók megértsék. Eleve minden apró mozdulatát gyakorolni kell hogy eltudjuk sajátítani, és utána lehet alkalmazni fokozatosan. Ő elmondta hogy a tanárok 98%-a azzal kezdi hogy fussunk pár kört és rábízza a diákokra hogyan futnak, lényeg hogy fussanak és amikor osztályzás van akkor sem foglalkoznak az alapvető technikákkal. Egyedül a térdelő rajtot gyakoroltatják de az szerinte is baromság mert kevés.

Meg persze a fő probléma hogy sokan azért nem szeretnek mozogni mert rossz technikákat alkalmaztatnak a tanárok, és erőltetik, nem szerettetik meg senkivel sem a mozgást hanem kényszerítik hogy csináljon meg valamit amibe nem elég ügyes például, türelmetlenül is oktatják és ha nem megy jól akkor gyenge jeggyel jutalmazzák ami tovább rontja az önbizalmukat és az sem érdekli ha mások röhögnek rajta mert nem olyan ügyes. Ezzel is rengeteg probléma van.

Meg alapvetően 10 évnél fiatalabb gyerekeknek a testnevelést úgy kellene tanítani szerinte hogy csak játékos feladatok legyenek amik jól megmozgatják őket, de mégis tanulnak belőle. Aztán erre utána lehet alapozni amikor idősebbek lesznek hogy akkor egyes sportágak szabályairól felvilágosítsák őket.

De alapból ebbe az országba sok probléma van az egész oktatással és nem csak a testneveléssel. Egy teljes átalakítás kellene minden egyes tantárgynál.

2019. jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a magyar zsenialitás: lám, a tesit is le lehet darálni, mint a matematikát!Jöttünk, láttunk, nem értünk semmit...Le a kalappal a magyar oktatás előtt...
2019. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Szóval úgy gondolom, a diákokat nem futattni kéne körbe-körbe, mint a versenylovakat.Inkább változatos mozgáskultúrát tanítani nekik.Lehetnének kondigépek, tánc, úszás, jóga, változatos torna technikák! Fel sem lehet sosorlni, ezer féle dolog lehetne.De főként!! Szabadon választottan, nem kötelezően, és főleg nem jegyre! Készségtárgy.Ahogy nem várható el mindenkitől, hogy tudjon kiválóan énekelni vagy festeni, úgy az sem várható el, pl a 100 kilós Mariskától, hogy kiválóan tudjon szekrényt ugrani, mikor futni is alig tud.Á!Agyatlan magyar oktatás!
2019. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
95%
Iskolában a tesi egy kalap fos. Jó voltam belőle, mozgékony vagyok, de ló__szt se csináltunk. Csak mint mondtad, helytelen futkározás és kidobós volt. A tanár tojt magasról az egészre.
2019. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a tesi óra lényege a kikapcsolódás és mozgás kéne, hogy legyen. Itt játékkal (pl. foci) kéne tölteni az időt 8. osztálytól kezdve. Előtte oktatni alapokat 5-10 percben majd játék. Ilyen alapokra gondolok, hogy pl. 2 kör futás és akinek nem jó a mozgása azon segíteni.
2019. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Én igencsak utáltam a testnevelés órákat. Elvileg nem voltak jó képességeim, a tanár sokszor beszélt velem nagyon lekezelően, gimi elsőben majdnem meg is buktatott. A testnevelő tanárok egy része eleve nem normális, felelősségre vonják, számonkérik a gyereket, hogy már mi az, hogy nem sportol - természetesen kellene mindenkinek sportolnia, de erre nem így kéne rávezetni a gyereket. Tényleg néhány testnevelőtanár úgy bánik a gyerekkel, mint egy állat, úgy beszél vele. Tisztelet a kivételnek. Nyilván van célirányos edzés, katonaság, ott valóban úgy kell, de a testnevelés óra más.

Én is gimi után magamtól kezdtem el mozogni, eljárni sportolni, úszni, stb.


Valóban úgy rossz az oktatási rendszer, ahogy van, nem csak a testnevelés.


Egyébként a fejenállás (fejállás, merthogy ezt így kell mondani, mondta a tesitanárunk, de nekem akkor is jobban tetszik a fejenállás szó, mert nem vagyok olyan hülye, hogy a lábammal álljak a fejemen) jó, mókás dolog lehet, nekem tetszik. Más kérdés, hogy azt sem a tesitanár tanította meg nekem.

2019. jan. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Legjobb,legizgalmasabb tesióràink azok voltak,amiken nem volt ott a tanàr,mert inkàbb beült a kocsmàba.Akkor voltunk a leg aktívabbak :D

Meg mikor egy másik tesitanàr kb 1 éven àt szinte csak a torna bemutatóra készített fel minket.Gyakoroltuk a koreogràfiàt.Szalag,hullahopp is volt.Az még egész jó volt és értelmes.

Ezek miatt mégsem bànom, hogy volt tesim.Na meg a jó zenék miatt,amikre tornàztunk.Bàr mindez még a némileg emberibb 80-as években volt.

2019. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!