Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzésterv lenne a...

Milyen edzésterv lenne a megfelelő? 18/L (képet küldök privátban)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nincs valami formás alkatom: átlagnál vékonyabb láb, lapos kicsi fenék, kicsi mell, vékony kar, és ezekhez képest löttyedt, hájas has. A derekam akkora mint a csípőm, nincs benne a nőies ív. (összefoglalva: alma alkat, bár én inkább a vékony kategóriában vagyok)


Az a célom, hogy felvehessek egy ilyet (és nyilván jól is álljon rajtam): [link] (remélem betölti mindenkinek)


Arányaiban így néz ki a dolog most:

mell: 86,5 cm

derkék: 69 cm (itt vannak a gondok)

csípő: 80 cm (ez kevésnek tűnik, viszont ez még jobban le kell menjen, mert itt is van háj)

fenék: 93 cm.


Az "életmódomról":

Vega vagyok, kb fél hónapja szinte 100%-ban felhagytam a lisztes ételekkel (ez meg is látszik, karácsonykor a derké-csípő méreteim pár centivel többek voltak), úgyanyúgy cukros dolgokat is kerülöm. Sok gyümölcsöt, hüvelyest, krumplit eszek. Viszonylag gyorsan fogyok, csak a kitartással vannak gondjaim...


Táncolni járok heti 2x 1,5 - 2 órát (de ennek az intenzitása nem tőlem függ, valamikor jobban megizzaszt, valamikor alig). Illetve hébe hóba jógázom (mondjuk heti 3x - 40 percet), és hosszú sétákat teszek (szintén heti 2-3 alkalommal)


Időm engedné az egyéb sportot, főleg egy otthoni edzésterv kialagításában kérnék segítséget.


Az a helyzet, hogy ugye a hasam miatt "fogynom" kéne, a lábam, FENEKEM miatt meg izmosodni. Szóval nem tudom mivel kezdjem... Gondoltam először leadom a hasamból a felesleget, és utána jöhet a comb, fenék.


Mennyire lenne hatékony, ha ezt csinálnám kétnaponta?

https://www.youtube.com/watch?v=cbCt69XAUKA

Ezelőtt sosem gyúrtam hasra, szóval biztos segítene valamit...


És kérlek, ne írjátok, hogy HELYI FOGYÁS NINCS, mert tisztában vagyok vele, de egyszerűen nekem már nincs ahonnan máshonnan fogyjak.


Edzőtermes, személyi edzős kommenteket sem szeretnék kapni, nincs ezekre lehetőségem, szóval fölösleges. Otthon szeretnék eredményt elérni csak a saját testemet "használva".


A futást, úszást, biciklizést nagyon bírom, jó vagyok hosszútávból, heti hányszor lenne érdemes valamelyiket művelnem? Illetve szükséges-e?

Heti hány napot, hány percet edzek?


Aki szívesen segítene, az írjon rám, vagy ide írjon kommentet életkorral, nemmel.

Aki esetleg ennyi adatból is tud hasznos választ adni, annak azt is megköszönöm. :)



2019. jan. 24. 09:24
 1/7 A kérdező kommentje:
jézusom, csak most látom, hogy milyen sokat írtam :)))
2019. jan. 24. 09:32
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit felsoroltál, úszás, futás, biciklizés, mind jó zsírégető és egyben állóképesség-fejlesztő sportok. A formásodáshoz izmot kellene építeni, ehhez erősítő edzés kell. Saját testsúlyos gyakorlatokhoz ajánlom a Fegyencedzés című könyvet, internetről letölthető. 7 erősítő alapgyakorlat van benne felsorolva. A zsírégető mozgás folytatása mellett tavasztól a saját testsúlyos edzést lehet csinálni szabadtéri kondiparkokban. A problémás részek kezelésére hasizomgyakorlatokat, csípőemelést csinálj sokat.
2019. jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen! A Fegyencedzés könyvről hallottam már, de azt hittem, hogy az csak profi(bba)knak szól. De akkor jobban utánanézek.
2019. jan. 24. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:

A Fegyencedzés teljesen kezdő szintről épít fel minden alapgyakorlatot. Forgasd nyugodtan.

A zsírégetés + erősítés mellé valamilyen nőies mozgást fejlesztő sportot javaslok még: torna, tánc, balett, pilates, gumiasztal, ... Amihez kedved van.

2019. jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen, a tánc az megvan már. :)

Letöltöttem a könyvet, lesz mit olvassak :))

2019. jan. 24. 10:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Zsírégető sportként télen jó a sífutás. Messze nem olyan drága a felszerelés hozzá, mint lesikláshoz. Most jön a szezonja. Tavasztól az evezés, kajakozás is jó és lehet tőle erősödni. + vízpart, szép környezet. Kevésbé unod meg ha változatos, mert a kitartást igénylő sportágakat az egyhangúság miatt lehet megunni...

Kitartás! Hajrá!

2019. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Küldhetsz képet,ha gondolod :D
2019. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!