Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mit visztek magatokkal...

Ti mit visztek magatokkal futás során, illetve miben viszitek?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni futni, de elég sok a cuccom.

Panelben élek, 3 db kulcs kell ahhoz, hogy bejussak a lakásba. Szeretnék vinni pár db zsebkendőt, pár szem cukorkát (olvastam neten, hogy jó ha van ez embernél valami szénhidrát, ha esetleg rosszul lenne), és akkor ott van még a telefon, mert azért ha van valami, csak tudjak már telefonálni valakinek, valami személyazonosító okmányt sem árt vinni, plusz a bérletet sem, ha olyan helyre megyek futni, ahova tömegközlekedéssel tudok eljutni.

Ti mit visztek magatokkal? Nekem a nadrágaim nem zsebesek, de ennyi minden bele se férne. Övtáska? Nem zavaró, ahogy "ugrál" az emberen futás közben?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. febr. 3. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni karra erősíthető telefontokot, amiben a telefon mellett van még egy-két cippzáros rekesz, amiben a fentiek elférnek. A felkaron kevésbé ugrál és zavar, mintha az öveden lenne.

Fogósabb kérdés az innivaló. Most, hideg időben ki lehet bírni ivás nélkül. Melegben jobban izzadunk. Lehet kapni kicsi, 1-2 decis kulacsokat, vagy az útvonal mentén felméred, hol vannak vízcsapok.

2019. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Rövidebb (5-10 km) futásokra nem viszek magammal szinte semmit. Maximum zsepit és kulcsot, ha épp egyedül megyek el otthonról futni. De ezeket be tudom tenni a futónadrágom hátsó részén lévő pici cipzáras zsebbe. Ha nincs zseb, lehet kapni ilyen kis csuklóra tépőzárazható mini zárható tasakot, ahova be lehet tenni apró tárgyakat. Közepes futásokra (10-20 km) futóövet veszek fel. Pl itt találsz sokfélét:


[link]


Ezek sokkal profibbak, mint egy hagyományos övtáska, nem lötyögnek, rugalmasak, kis helyet foglalnak. Van köztük olyan is, ami tartalmaz kis víztartályokat. Olyat érdemes venni, amelyikben több kicsi tartály van, mert kevésbé lötyög mintha egy nagy kulacs lenne rajta. Nekem olyan van, amin két 1,7 decis flaska van két oldalt, középen meg egy nagyobb, cipzáras zseb, ahova pl befér a telefon.


Hosszabb futásokra pedig érdemes venni futóhátizsákot, lehetőleg beépített víztartállyal, amelynek szívócsöve előre van vezetve a vállpánt mellett és így menet közben is könnyen tudsz belőle inni. Pl ilyet:


[link]


Ezeknek még vannak egyéb zsebeik is, amelyekben kisebb dolgok elférnek. Cukorka helyett energiazselét szoktam vinni, mert kis helyen elfér és elég nagy a szénhidrát/energiatartalma. Ezekből van sokféle, de olyan 3-600 Ft kb egy tasak. Legtöbb sportboltban vagy táplálékkiegészítős üzletben (pl Biotech USA) lehet kapni. Én mondjuk Hammert szoktam venni, ami elég drága, de nagyon finom és nagyon kicsi a tasakja, tehát akár a futónadrágom pici zsebébe is befér 2-3 db.

2019. febr. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én övtáskát viszek, teljesen jó, nagyon praktikusan kitalálták. Az egyik csücskében van egy kis rekeszke, ebbe belefér a nagy kulcscsomóm, bár nem is kellene annyi kulcsot vinnem magammal. Telefon is belefér, akkora méretű, hogy még a nagy kijelzős is belefér és vankülön kivezető nyílás fülhallgatónak, így teljesen becipzározható. Az öv állítható, mint egy hátitáska pántja, így olyan szorosra tudom húzni, hogy ne lötyögjön.

Ezen kívül télen csak zsepire van szükségem, az elfér a melegítő zsebemben, nyáron meg a vizespalackot a kezembe fogom.

Messze nem szoktam futni, max 4 km, úgyhogy személyit, bérletet nem viszek.

2019. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 sportember11 ***** válasza:
53%

Ha most állsz neki futni, akkor feltételezem nem nagy távokban gondolkodsz még. Én az egyszerűség elvét vallom, szerintem minimalizáld a magaddal cipelt dolgok számát. Telefon és igazolvány eleve felesleges. A cukorka is. Főleg ha a fogyás a célod.


Ha nem megy még a futás, azaz nem tudsz például 10 percet megállás nélkül futni, akkor egyszerűen ne távolodj el nagyon a lakástól. Sétával kezd, és aztán gyorsíts edzésről edzésre. Így nem leszel rosszul és a motivációt is fent tudod tartani. Csak a kulcsok és a zsebkendő legyen nálad, ami elfér bármilyen melegítőzsebben.


Építsd be a mozgást a mindennapokba, nem az a cél, hogy rosszul legyél és megutáld az egészet. Ha érdekel hogyan építheted be a mozgást a nulláról az életedbe, akkor nézz szét a SportIN Card blogjában.

2019. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 aikiboxer ***** válasza:
50%
Jobb kezemben kulcs, bal kezemben telefon. De nem futok sokat, csak 6–8 km-t.
2019. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
általában nem egyedül megyek, de futókör mellé leteszed, azért ha valaki felkapja észreveszed szerintem, meg nem 50ezer ft kp-t kell magaddal vinni
2019. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Sose értettem azokat, akik ennyi cuccot visznek magukkal.

Egyedül a kulcsot tudok elfogadni. Arra van pl zseb a futónadrágokban, vagy övtáska.


Valószínűsítem h kezdő futó vagy, szerintem felesleges bármit is vinned.

30 percet ki lehet bírni telefon nélkül.

Cukorka és társai is felesleges, hacsak nem pl félmaraton vagy afeletti távra indulsz ki :D

Bérlet?!?!

Indulj el futva, és jutsz ameddig jutsz.


Kitartást kívánok neked!

2019. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
futócipőt
2019. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

minden futógatyámon van egy zseb. Az arra elég, hogy a kulcsot (levéve a csomóról) beletegyem. Bérletet néha én is viszek, de pont ezért egy kis tartóban külön van a diákommal, kb nem foglal helyet. Meg telefon a karpántomon. Zsepi minek... Cukorka minek...

Én üdcsit sem szoktam vinni, max bedobok egy 500ast a zsebembe, és ha félmaratont futok (nyáron) akkor valahol megállok venni egy üveg valamit. Amit aztán viszek kézben (ha marad belőle).

De amúgy innivaló is csak nyáron kell, és szerintem félmaratonig ki lehet bírni nélküle, ha amúgy megfelelően hidratálsz, nem csoffadtan indulsz futni.

2019. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#7. Futni??? Telefon nélkül????? Eretnekség :) És a zene? Jobb azt hallgatni, mint a lihegésem, meg egyes zenékre úgyis megtáltosodik az ember.

+ egy érv: a telefonokra lehet letölteni futó appokat (nekem alapból volt rajta, bi-bi). Számolja a km-t, a lépésszámot, és a kalóriákat, és le is tárolja. Kezdetektől fogva használom, és jó visszanézni a fejlődést.

2019. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!