Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 30-06 Benelli Argo vadászatra?

30-06 Benelli Argo vadászatra?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy 30.06 vadászpuskát venni és elkezdtem nézegetni az olcsóbb használt példányokat, aztán az olcsóbb újakat, majd véletlenül a kezembe adtak egy Benelli Argo-t is, bár ez messze túlmutat azon az áron, amit ki akartam adni egy puskáért. Első ránézésre nem is igazán tetszett, csúnyának találtam, viszont néhány másik puska megtekintése után ismét a kezembe került, és már másképp néztem rá. Tökéletesen a kezemre áll, a nyílt irányzéka nagyon el van találva, és a szokatlan vonalak mögött megláttam a szépségét, első ránézésre furcsa, mégis meglehetősen elegáns darab. Pár apróságtól eltekintve szerelem az első (második) látásra. Az egyik apróság az ára, 480valahányezer. És bár minél közelebb akarok kerülni a vadhoz amit kilövök mert azt tartom korrektnek nem a 150 méteres célbalövést, de távcső akkor is fog majd rá kelleni. Ha az ára okozta sokkhatáson túlteszem magamat és megveszem, akkor utána következik a nagyobbik bökkenő. C1 kategóriára van vizsgáztatva, megvehetem mint vadászfegyvert, akként is árulják a boltban. Nincsen dobtár se alatta, két vagy három lőszer fér a tárba ha jól emlékszem. Ennek ellenére öntöltő rendszerű. Tudnám itthon használni? Külföldre, ahol nincsen ilyesféle szabályozás, még a távolabbi jövőben sem tervezek menni vadászni.

2019. febr. 19. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Határozott nem a válasz. Öntöltő. Pont.
2019. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A rendőrségen azt mondták semmi akadálya, ha a műszakija rendben van..feltételezem nem én vagyok az egyetlen ember, aki találkozik ezzel a problémával. Ha valós tapasztalatokat megosztana ezzel valaki aki hasonló helyzetbe került, annak nagyon hálás lennék.
2019. febr. 21. 08:40
 3/9 anonim ***** válasza:

"A rendőrségen azt mondták semmi akadálya, ha a műszakija rendben van."

Jah, ha a műszakija rendben van?

Szóval nem félautomata és rögtön rendben is lesz.

2019. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyjából igen.

Kb mint ahogyan néhány tízezer embernek a személyautója teherautóként van levizsgáztatva, illetve a teherautó személynek. Forgalomban vannak, ugyanúgy gurul mint a többi, és ha ellenőrzik akkor legjobb tudásom szerint senki nem hánytorgatja fel hogy az 1.2 corsa végül is nem egy platós ifa.

De mint említettem nem személyes véleményeket szeretnék meghallgatni olyan emberektől akik nem érintettek a kérdésben, hanem olyanokéra vagyok kíváncsi akik már bármiféle tapasztalatra szert tettek hasonló helyzetben akár külső megfigyelőként is, mivel biztosan nem egyedülálló helyzetről van szó.

2019. febr. 21. 23:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél hallani?

Jogszabály szerint félautomata golyós nem tartható vadász céllal. Attól, hogy "lesz" papírod róla, hogy nem az (ez mondjuk kizárt (pklv)) attól, még megkötnek, ha megfognak.

Jobb érzésű vadászatvezető tuti kiállít a hajtásból.

2019. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Konkrét példát szeretnék hallani, hogy aki rendelkezik ilyennel, illetve ismer valakit aki ilyet tart, azt érte-e bármi hátrány ez miatt.

Egyébként se nem esik büntetőjogi kategóriába, se nem sért jogszabályt. Egyedül a vadászati hagyományok miatt nem szerencsés, bár ha véletlenül felnézel a vadászapróra, vagy elmész egy fegyverboltba és összeszámolod hány dragunovot használtak/adnak el vadászati célra, akkor talán elgondolkodtató, hogy ha egy támogató hadifegyverrel minden gond nélkül lehet vadászni, akkor vajon egy benellivel miért is ne lehetne. Egyébként a rendőrségen kívül kérdeztem még jó néhány vadászt(köztük igen konzervatívokat is), de egyikük se mondta azt, hogy ha megveszem nem mehetek velük ezzel. Olvastam egy jogász véleményét is, és az sem szólt igazán ellene.

Továbbá érdemes megnézni, hogy félautomata sörétesből lassan többet adnak el vadászatra, mint bockból.

Na de egy szónak is száz a vége, olyanok véleményére is kíváncsi lennék, akik valóban érintettek a témában.

2019. márc. 2. 17:45
 7/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként se nem esik büntetőjogi kategóriába, se nem sért jogszabályt."


Hogyne sértene! Félautomata golyóssal nem lehet vadászni!

Tartásit sem kapsz rá vadász céllal!

2019. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"felnézel a vadászapróra, vagy elmész egy fegyverboltba és összeszámolod hány dragunovot használtak/adnak el vadászati célra, akkor talán elgondolkodtató, hogy ha egy támogató hadifegyverrel minden gond nélkül lehet vadászni"

Bazz! Azok közül egy sem félautomata! Az összes át van alakítva!

2019. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt a jogszabály ami alapján tilos:

1996. évi LV. törvény

a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról


Tiltott vadászati eszközök

7/A. § E törvény alkalmazásában tiltott vadászati eszköznek minősül:


7. az önműködő (automata) és öntöltő (félautomata) golyós lőfegyver

2019. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!