Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy hiába...

Miért van az, hogy hiába fogytam 20 kg-t nem élvezem jobban a sportot?

Figyelt kérdés
Fogytam 20 kg-t, de nem élvezem jobban, ha mozognom kell. Azt mondják, minnél többet csinálom, minnél kevesebb kg vagyok annál könnyebb lesz, és annál jobban fogom élvezni, de nálam ez nem így van. Ugyanúgy kiköpöm a tüdőm mikor fel kell jönni a harmadikra, mint 20 kg-val ezelőtt, és ugyanúgy utálom, ha meg kell mozdulni.
2019. márc. 3. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Van ilyen. Én is ilyen vagyok. A többségnek sikerélmény, meg motiváció meg minden, de van egy olyan kisebb csoport, mint mi vagyunk:S

Nem kell erőltetni. Én azóta fogyok csak diétával, amióta nem erőltetem a sportot. (Ez nem azt jelenti, hogy nem járok kutyát sétáltatni, kirándulni, nem dolgozom a kertben stb., de "csak a mozgás" miatt nem mozgok)

2019. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szerintem azért, mert nem találtad még meg a neked valót.

Pl. én nem futnék. Utálom. Nem bírom. De a táncos dolgokat 2-3 óráig is bírom, mert imádom.

Torna, súlyzózás nekem dög unalom, számolni, ugyan azt csinálni 4x.

Rengeteg sport van, biztos van olyan amit élveznél.

2019. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"kiköpöm a tüdőm mikor fel kell jönni a harmadikra"

A fogyás nem garancia arra, hogy nő az állóképességed. Sok "gyúrós" is kiköpné a tüdejét, ha lépcsőznie kellene, egyszerűen azért, mert nem végez kardió mozgást. Ehhez gyors futás, úszás, kerékpározás javasolt, aerobbal ellentétben rövidebb ideig de nagy intenzitással (pl intervall edzések). Igen, az elején taknyod-nyálad egybe fog folyni, de idővel hozzászokik a szervezeted a terheléshez és egyre többet fogsz bírni.

2019. márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó: pont ezért írtam a lépcsőzést, mert én ezzel mozogtam, hogy lépcsőztem, meg intervall futottam. Szóval kardióztam. De semmivel nem bírok többet se futni, se lépcsőzni, mint fél évvel ezelőtt. Ezért nem értem.
2019. márc. 3. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!