Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes lenne erre a problémár...

Érdemes lenne erre a problémára tesztoszteron fokozót kipróbálni?

Figyelt kérdés
Atléta vagyok, heti 10-12 órát edzek, kemény fizikai és mentális terhelés. 5 éve csinálom, nagyon jól birom. Idén volt az hogy hatalmas gyengeség jött rám, kisebb terheléstől már szédültem, erőtlen voltam. Vérvétel semmi negatívumot nem mutatott, annyi hogy keveset iszom és sűrű volt a vérem. De ezen változtattam és ugyan ilyen a helyzet. Nem tudom mitől lehet, kíváncsi lennék a véleményekre és arra hogy érdemes-e.

2019. márc. 3. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem írtam a korodat, de kb. 25 éves kor alatt, de van aki 30at is mond felesleges a teszto fokozó, mert még a saját teszto termelésed is maxon van /kivéve ha valami olyan betegséged van ami miatt lecsökken, de ezt nem hinném/. És mivel a teszto fokozók csak segítik a szervezetet, azaz a szervezet saját tesztoszteron termelését fokozzák, így az max.nál többet nem fog termelni, tehát semmit sem fog érni.


Véleményünk szerint az általad leírt kevés infó alapján komoly túledzésről lehet szó. Annyira túlterhelted az izmaidat, de főleg az idegrendszeredet, hogy a szervezeted annak érdekében, hogy "ne sérülj meg, vagy ne nyírd ki magad" egyszerűen "letilt" az edzésről. Sajnos a kevés folyadékbevitel iszonyatosan lassítja a fizikai és mentális regenerációt ezért lehet valóban ez volt a kiváltó ok. Ilyen esetben javasolt az edzés 1-2 hétre történő szüneteltetése, még elméleti szinten is, tehát amíg nem edzel, ne azon gondolkozz, hogy majd ha kezded hogyan fogsz edzeni... Próbálj egészségesen táplálkozni, eleget aludni és nem lesz gond, HA VALÓBAN TÚLEDZÉSRŐL VAN SZÓ! Ezt nagy betűvel írtam, hiszen nem vagyunk orvosok, lehet teljesen más dolog áll a háttérben. A fönt leírtakat a 17 éves edzésmúltunkra alapoztuk az edzés oldaláról megközelítve! Azt nem írtad, hogy mennyit/mit eszel, de feltételezzük, hogy az étrended rendben van, tehát nem az áll a háttérben, hogy a fizikai aktivitásodhoz mérten nagyon kevés kalóriát viszel be. De egyébként lehet akár valamelyik vitamin vagy ásványi anyag hiánya is, így ha nem használsz valamilyen komplexebb/erősebb multivitamin/ásványi anyag formulát, akkor annak a beszerzését a tünetektől függetlenül is ajánlanánk. /persze nem gyógyszertárban, hanem tápkieg.üzletben/

2019. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat, sokat segített!
2019. márc. 5. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!