Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért kevésbé népszerű a...

Miért kevésbé népszerű a görkorcsolyázás, mint más sportok (pl. futás)?

Figyelt kérdés

30 éves férfiként mostanában kezdtem el görkorizni, vidéki városban lakom. Sokszor csak fel-alá cikázok egy pár száz méteres szakaszon, ilyenkor egy óra alatt vagy 6-7 futó elszalad mellettem, görkoris vagy deszkás viszont egy sem. Akárhová megyek korival, úgy megnéznek az emberek, mint ha valami gyíkember lennék.

Tudom, hogy sokan komolytalannak, vagy gáznak tartják ezt a sportot, de engem ez nem érdekel, én nagyon szeretem. Külföldön, nyugatabbra is ennyire alacsony a népszerűsége? Miért ilyen a megítélése?



2019. márc. 11. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért nem népszerű, mert baromi rossz állapotban vannak a járdák. Nehéz lenne rajta. Nincs olyan sok, hosszú tökéletes állapotban lévő felület. Futásnál, kerékpározásnál nem olyan gond a sok kis hiba. Meg futni lehet (jobb is) terepen, salakon, földön, stb., amit meg görkorival nem tudsz megtenni.
2019. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van. Sajnos felénk is elég rosszak a járdák. Bár én annyira nem bánom, legalább van benne kihívás :)
2019. márc. 11. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:

jó kérdés, de tényleg elfogytunk

merre laksz

2019. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Zalaegerszeg.


Neten is keresgéltem, facebook-on is, alig van görkoris csoport, ami van, abban is kevés tag van...

2019. márc. 12. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!