Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni karatézni....

Szeretnék elkezdeni karatézni. Tapasztaltabbak, tudnátok nekem tanácsot adni, hogy melyik stílusban érdemes gondolkodnom? Valamint tudnátok nekem ajánlani egy budapesti dojot, ahol szerintetek felnőttként is gyorsan és hatékonyan haladhatok? (22L)

Figyelt kérdés
Szeretném tényleg komolyan venni és kemény, eredményes edzésekre járni. Egy olyan közösséget keresek, ahol ezt megkaphatom.

2019. márc. 14. 12:02
 1/9 anonim válasza:

Az a legfontosabb kérdés, hogy inkább formagyakorlatokat szeretnél csinálni, vagy szeretnéd, ha néha meg is vernének, illetve szeretnél-e néha odacsapni?

Ha igen, akkor a kyokushinkai-ra keress.

2019. márc. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne karatézz , ha mégsem lehet eltántorítani téged az izületgyilkolás művészetétől akkor ashihara . Kevé kata , lényegesen több edzőbunyó . Ám gondolkozz el a küzdősportokon is . Ja és tudom tudom a karate nem kezdi ki az ember térdét ( neko ashi , kiba , zenkutsu , shiko stb állásban ? Dehogynem . Rúgásoknál és ütéseknél dettő krepa , sőt hatástalanok is . )
2019. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ja és tudom tudom a karate nem kezdi ki az ember térdét ( neko ashi , kiba , zenkutsu , shiko stb állásban ? Dehogynem ."


Van is valami hivatalos statisztikád is róla, vagy csak csípőből lősz? Mert nekem 16 évesen is rossz volt a térdem mielőtt karatéztam volna, a karatétól javult. Most 42 vagyok, az egyik klubban mindig elkezd fájni, a másikban meg nem. És valahogy pont ott lesz rossz a térdem, ahol bebugyoláljuk magunkat mindenféle védőcuccal, ahol nem, ott sosincs porblémám.

2019. márc. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2019. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, csak beleolvasgattam, de sztem pont azt írják le, amit én is mondtam. Ahol normálisan bemelegítenek, és kijavítanak, ott nincs gond. Ahol hagyják hogy csinááld éveken keresztül rosszul, ott vége a térdednek. De ez minden sportnál igaz, kivéve sakk.
2019. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves kommentelő , nagyon örülök ha te egy jó helyet fogtál ki . De sajnos azt neked is be kell látnod hogy M.O-n silány minőségű karateoktatás folyik , ahol abszolut nem figyelnek a részletekre , sőt sok más egyébre sem . Ill ha jó is az oktatás az állások akkor is nagyon megterhelik izületeid. Ezek a feszített , hirtelen mozdulatok eléggé lestrapálóak tudnak ám lenni . Mondod hogy a védőcuccos verzióban sokkal rosszabb neked . Szabad lenne tudnom melyik stílusról is beszélünk ? De ha megfigyeled akkor pl a rúgásokat is másképp hajtják végre ( nem nyújtják ki annyira pl a lábukat mawashi vs roundhouse kick . Oi tsuki vs egyenes ütés . ) Azért van különbség köztük ha megfigyeled . Sokkal lazábban hajtják végre ... ... ...
2019. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kyozok és közben 3 évig kickboxoltam, meg amikor arr volt lehetőségem jártam shoto-kan klubba, de a kyot említeném, mert azt viszonylag folyamatosan csinálom 93 óta. 2001 óta nem a verseny mozgat, mert ugye ez az a része, ahol az egészség nem számít, csak a teljesítmény abban a pár évben. Pont magyarországon volt a klub ahol nagyon odafigyelt az edző, a 3. dan mellett el is ment a tf-re, hogy tanuljon hozzá elméletet. Aztán lelépett magyarországról, mint ahogy én is.

Ahová most járok, ott tapasztaltam, hogy sípcsontvédővel bombázzák a combokat, és ez már tényleg sok a térdnek. Ugye nem fáj, mivel tompa, ezért lehet teljes lendülettel bombázni, és a térd egyszer csak megköszöni a részvételt.


Járok évente haza nyári táborba, ott azt mondta az edző, az vehet fel felszerelét akinek eltört a keze-lába. Ott ennek megfelelően kevesebb energiával is hatásos a technika, és nem kell oldalirányba annyaira tehleni a térdet. Ez a teóriám, de sokan marhaságnak gondolják.

2019. márc. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez edzőtől függ én Shotokánra jártam de nagyon szar volt az edző és a társaság meg sajnos siker élményem se volt ezért abba hagytam. Hát, figyelj én azt mondom kyokushinra menj keményebb és hasznosabb!
2019. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Choler válasza:

Én 8 évig kyokushinoztam.Ott is van edző aki küzdés,és van aki kihon centrikus.Emellett 2 évig kick-box is ment,amíg volt rá nálunk lehetőség.

Én azt mondanám,hogy a térde nálunk annak ment tönkre,aki ész nélkül csinálta,meg nem figyelt az edzők instrukcióira.Azt mondabám,hogy az elején szánj rá 2-3 évet a karatéra (kyokushin),majd ismerd meg a kick-boxot is.A kyuban nem üt az ember fejre,mert nincs kesztyű ugye.A kick-box a kesztyű miatt ezt is engedi.Utóbbi kevesebb technikát alkalmaz,de nagy hangsúlyt fektet ezek alapos begyakorlására.Azt mondanám kiegészíti a karate ebbéli hiányosságait.Otthonra majd veszel egy zsákot,ami lehetőleg a súlyodnak kb a fele súlyú,és lehet gyakorolni otthon is.Ha van hova feltenni persze.Kell egy pár bandázs,ha helyesen felteszed,másra nem is lesz szükséged.Kitartást hozzá.Azt gondolom ez egy életmód.

Osu. :-)

2019. ápr. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!