Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz most a futás?

Miért ilyen nehéz most a futás?

Figyelt kérdés
Eddig konditeremben futottam a rossz idő miatt, a heten jottem ki a ligetbe is futni. Kondiban futógépen 5km simán lefutok úgy hogy utána nem érzem hogy haldoklom, most kint 3km tudok de ahhoz is rengeteg akaraterő kell mert nagyon nehezen megy, nehezek a lábaim és nem tudok gyorsítani vmiért, légzésre és tartásra is nehezebben tudok figyelni. Nagyon megterhelőnek érzem és kicsit kiábrándultam hogy az a 2 hónap futás a kondiban kb felesleges volt. Versenyre akartam készülni de már nemtudom hogy így sikerül e majd a 11km :(. Tudtok valamit amitől esetleg jobb lesz? Vagy milyen étel vagy ital szokott beválni amitől akár több energiám lenne?

2019. márc. 21. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kondigép tulajdonképpen futtatja alattad a talajt, ezzel szemben terepen el kell rugaszkodnod és előrelöknöd magadat, ami egészen más izomcsoportot mozgat meg mint a futópadon végzett futás, nem beszélve a kinti talaj egyenetlenségeiről, főleg terepen ami ugyanezt eredményezi. Jó amit eddig csináltál, és természetes is hogy úgy tűnik visszaesett a megszokott teljesített táv, hiszen nagyobb erőfeszítés kell a kinti futáshoz. Ha megoldható, akkor kint fuss többet, a fejlődés nem marad el.
2019. márc. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mostmár csak kint fogok , még 9 hetem van felkészülni heti 3-4x tudok futni menni egyszer meg szoktam úszni, remélem sikerül majd lefutnom :)
2019. márc. 21. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Izom se árt, azt futással nem tudsz erősíteni, csak a tüdőd, szívedet.
2019. márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom milyen edzés lenne jó mellette, sulyzózni szoktam még heti 2x bar főleg felsőtest meg guggolás, kitörés.
2019. márc. 21. 18:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Na ma már kimondottan jól esett a kinti futás és könnyebben is ment 😁
2019. márc. 23. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!