Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan nyúljak meg?

Hogyan nyúljak meg?

Figyelt kérdés

8.-os vagyok,163-62 cm magas,tudom hogy még nőni fogok,de szerintem csak egy két centit!Ha sportolok akkor megnyúlok?vagy csak akkor,ha kosarazok?


Válaszokat nagyon szépen köszönöm!



2019. márc. 30. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Te jó ég...


Te max. 3-5 centit fogsz még nőni.

2019. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Elmagyarázom: azok mennek kosarasnak ,akik eleve magasak, mert nekik közelebb van az a hülye kosár és nem kell olyan magasra ugraniuk. De ha egy alacsony állampolgár elkezd ugrálni a kosár felé, akkor ő nem lesz ettől magasabb.
2019. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja,nekünk ezt mondta a tesitanár
2019. márc. 30. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem gerincferdülésem van, kosaraztam egy kevedet, és magasabb lettem 2 centivel kb, valószínű a gerincem nyúlott kicsit.
2019. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na akkor először is, aki a másodikat irta az nem tudom miért irkál baromságokat mert teljesen hülyeség amit írt! Kezdjük ott hogy jelenleg 9.-es vagyok és kosarazok sajnos én is alacsony vagyok 174,5 cm. A kosárlabda nagyon előnyös a testmagasság javulásában mivel sok ugró és más mozdulat van benne ami nyújtja a testet. Én most 4,5 éve kosarazok és olyan 5-10cm befolyásolt elvileg, elötte 4 évet karatéztam, amikor elkezdtem kosarazni jelentős volt a változás de ez persze ez annak is köszönhető volt hogy az eggyik legjelentősebb nyúlási szakaszba voltam. Szüleim alacsonyak apám 172cm anyám 158cm ezért a várható magasságom is alacsony. Én annyit javasolnék hogy kezdj el egy olyan sportot ami segíti a növekedést pl.: röplabda,kosárlabda,úszás,vizilabda...stb. Amit viszont nagyon nem ajánlok az a nagysúlyos kondis edzés és ezeken belül is a leghátrányosabbak pl.: T rudas evezés, döntött törzsü evezés,felhúzás. Sajnos én is csinaltam ezek 8 hónapig, de ezeknek nem volt pozitívjuk. Annyit értem el vele hogy sokszor random fáj a hátam mert igaz hogy nem akkora súllyal és nagy ismétlés számmal csináltam a gyakorlatot egyenes háttal de így is elrontottam. És ezek a gyakorlatok segítenek sajnos a csöves csontok csontososádásban ami megállít a növésben. Csak annyit javaslok hogy járj olyan sportra ami segít a növekedésben,megfelelően étkezz és legyen meg a megfelelő alvás, de a testtartás is előnyös lehet. És ha netán elszeretnél kezdeni testépíteni akkor a legelőnyösebb edzés mód a saját súlyos edzés ami nem állít meg a növekedésben, de pl.: a húzodszkodás még segít is benne. Engem zavar az alacsonyságom és ezért akarok nyáron elkezdeni mindennap vertical jump-ozni + pilates-ezni ami nagyon jól lenyujt és segít a test nyúlásában. Jelenleg heti 3x kosarazok és 3x edzek, az edzést már lassan 1,5 éve csinálom ami ennyi idő után már látszódik is, az edzéseknél csak akkor vettem észre hogy nem növök annyira amikor rossz és nagysúlyos gyakorlatokat végeztem és ekkor eléggé meg is álltam a növésben de azóta csak egykezes súlyzós és saját testsúlyos gyakorlatokat végzek.
2019. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!