Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet ajánlatok?...

Milyen edzéstervet ajánlatok? (Harművészet, övvizsga) Többi lent.

Figyelt kérdés

Tehát. Budapesti 16 éves fiú vagyok. 165cm 50 kg. Pár éve gyakorlom a kung fut. Habár az izomzatom gyenge, és nem vagyok nyúlékony, 2 éven belül le teszek egy övfokozatot. Továbbá a teknikám egy kalap szar, raadásul egy csomo formagyakorlatot tudnom kell...


Nem kértem bírálatot. Ezek pusztán olyan adatok, amit tudnotok kell ahoz, hogy tudjatok mondani valamit.


Hajlékonyság, Izomzat, technika, formagyakorlatok, állóképesség, gyorsaság.


Ezeket allitsátok sorrendbe, vagy heti rendbe. Hogy fejlődhetnék a leggyorsabban? Ja, meg valakivel kellene küzdögetnem is, csak nem tudok senkivel:/ Mit ajánlotok?



2019. ápr. 5. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Járj el mellette Ökölvívásra. A Box amúgyis az állóharc alapja, így mondhatni, hogy kötelező, ha azzal akarsz foglalkozni (és akarsz, mert azért jársz edzésre is). Az ad izomzatot, állóképességet, gyorsaságot, meg mindent, ami ahhoz kell, hogy jó bunyós lehess, beleértve a legfontosabbat, a küzdelmet is. Aztán idővel majd rájössz, hogy a Kung-fu stílusodon belül mely technikákat, hogyan kell használni élesben, ugyanis ahogy a formagyakorlatban kinéz az nem olyan éles bunyóban, ellenben párosgyakorlatokon ugye azokat gyakoroljátok, ami a baj. Szóval a lényeg: menj el Boxra Kung-fu mellett.


Hajrá, jó edzést!

2019. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Box az állóharc alapja? xd mondjuk azt, hogy van benne pár alapmozdulat és ennyiböl áll... Nameg a lábtechnika. De ennyi. Amúgy ment a zöld kéz.
2019. ápr. 10. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az edzőt, mit javasol.
2019. ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hajlékonyság, Izomzat, technika, formagyakorlatok, állóképesség, gyorsaság.


Ezeket allitsátok sorrendbe, vagy heti rendbe."


Nem feltétlenül lehet ezeket sorrenbe rakni, inkább leírok egy pár gondolatot.


Hajlékonyság: minden bemelegítés része valamilyen szintű nyújtás. Erre külön szerintem nem érdemes edzeni, csak ha nagyon merev vagy. (Mindig gondos bemelegedés után!) Egyébként szerintem elég gyorsan lehet benne fejlődni. (Pláne a te korodban. Én akörüli években csináltam meg a francia spárgát, szerintem egy fél év alatt megvolt, és lehet, hogy sokat mondtam.)


Izomzat: szintén gyorsan lehet benne fejlődni, csak rendszeresen kell nyomni a fekvőket, hasizomgyakorlatokat. Ezek az edzés végi levezetéseknek tipikus része volt nálunk. A konditermi edzés amúgy szerintem jól kiegészíti a harcművészeteket. (Azért arra figyelni kell, hogy az elvárások mások: attól, hogy kinyomsz x kilót fekve, nem biztos, hogy le tudsz nyomni y fekvőt, stb.)


Technika: ez talán a legnehezebb, baromi sokat kell csináni, és rendszeresen. A párosakat lehetőleg edzőtárssal. Szerintem ez az egyik legnehezebb, én is elég sokáig ratyesz voltam benne. Aztán egy idő után belejöttem, és akkor rohadtul tetszett.


Forma: szerintem ebből a szempontból kétfajta stílus létezik: az egyik a "varázslós formagyakorlat", a másik meg aminek értelme is van. Nálunk a formákat max. sebességgel kellett csináni, és önmagukban is maximálisan értelmes technikákból állt. Ebből következik, hogy egy jól lenyomott formagyakorlat szinte mindent fejleszt: gyorsaság, állóképesség, koordinációs képesség, technika. Ezzel együtt egy-két havi alkalomnál gyakrabban nem nyomattuk.


Állóképesség: baromi fontos! Én tudom, mert az enyém egy zsák kakker. Futás, árnyékolás, ilyesmit kell nyomatni. Kár, hogy ezeket pont nem szerettem :(.


Gyorsaság: elég fontos. Viszont nagyon nehéz benne fejlődni, úgyhogy én ezt külön nem edzeném sokat. Másrészt pedig amúgy is az egyetlen módszer a fejlesztésére, hogy mindent maximális sebességgel csinálsz. Szóval, ha jól csinálod a gyakorlatokat, fejlődni fog ez is.


Ha mégis valami sorrendet kéne mondanom, hogy min legyen a fókusz, akkor én ilyesmit mondanék: technika, állóképesség, hajlékonyság, izomzat, gyorsaság, forma. (A gyorsaság majd fejlődik, ha mindent tudatosan gyorsan csinálsz, a formára meg úgy tekints, mint ami az összes képességedet támogatja.)


Ha valami parkba ki tudsz rongyolnyi rendszeresen edzegetni valakivel, az tud segíteni a fejlődésben.

2021. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!