Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tánc (Hip-hop) vagy az úszás...

Tánc (Hip-hop) vagy az úszás a hatékonyabb sport?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan 1 éve táncolok, ezelőtt meg 2 évig rendszeresen jártam úszni. Sajnos a gerincferdülésem miatt abba kellett hagynom (pontosabban a kezelések miatt), amit végül helyre sikerült állítanunk és végül nem tértem vissza úszni. Az osztálytársaim miatt vágtam bele a táncba.

Mostanában azt vettem észre, hogy egyre többször fáj a hátam. Lehetséges hogy azért, mert nem erősítek rá? Hiszen a tánc nem igazán a hátizomzatot erősíti. Az iskolában tartanak minden évben ingafutást, amikor még úsztam, majdnem meg lett a 60 oda-vissza távom, most meg kb. 40-nél már meg akartam halni. A tüdőm valahogy nem bírta. Pedig edzett vagyok, tánc mellett szobabiciklizek is, de valahogy a tüdőm nem bírja. Ez is az úszás elhagyása miatt van?

Lehetséges, hogy csak bebeszélem magamnak ezeket? Eddig még nem igazán vettem észre a változásokat.

Ezek alapján az úszást jobbnak vélitek, mint a táncot? Ti melyiket választanátok, a jó társaságot, vagy az egészségesebbé tevő sportot?

Remélem érthetően írtam le a gondolataimat^^'

Előre köszönöm a válaszokat!:)



2019. ápr. 11. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Alap szabály, hogy sportra magad miatt jársz. Nem számít, hogy a Dezső bunkó-e vagy bármi. 1 személy számít egyedül rajtad kívül: az edző. Ő legyen jó. Kész, más nem. Én a helyedben úszni mennék amúgy.
2019. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Én utálom a táncot és annak minden formáját.

Úszni imádok.


Szóval szerintem ússzál!

2019. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Ezt neked kell eldönteni. A gerinced szempontjából az úszás jobb. Nem lehet mi d a mettőt kicsit?
2019. ápr. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Az úszás tánc csak akkor ad minimális fejlődést, ha nagyon rossz állapotban vagy.

Fitnesz terem

2019. ápr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Menjél már csak innen a fitnes termeddel. Hülye kondisok minden kérdésbe beledumáltok, aminek mindig az a vége, hogy járjál kondizni. Vegyétek már észre magatokat!
2019. ápr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

:D

Meg vannak azok az emberek, akik betiltanának mindent mint a kommunizmusban.

Hosszú Katinka instagramja is tele van kondival, de fotelből mindenki okosabb

:D

2019. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy túl okos ugye 32?


Az, hogy egy profi úszó kondizik az alap. De aki hobbiból az egészsége miatt járna annak minek? Járjon úszni, sportoljon azt amit szeret és kész.

2019. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg a kanapén fekszem. Lazukok, holnap vivicitta félmaraton, hétfőn meg úszó edzés.


Na szevasz!

2019. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az úszás nem annyira terheli a testedet.

A hip-hop sosem arról volt híres hogy jót tesz az ízületeknek/háznak. Ettől függetlenül lehet okosan csinálni h ne sérülj meg.

Nem gondoltál arra h esetleg valami másik tánc műfajt próbálj, ahol mondjuk az erősítés is az óra része?

2019. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

:D

De nem az volt a kérdés, hogy mit szeret, hanem, hogy mi a hatékonyabb

Miért fáj egyeseknek, hogy egy idegennek válaszol egy másik idegen ember?

:D

2019. ápr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!