Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy box edzésen milyen erősítő...

Egy box edzésen milyen erősítő gyakorlatokat végezzek?

Figyelt kérdés
most jelenleg kondizok de szeretnék boxolni is. a kettőt eggyütt. most úgy edzek hogy minnél jobban a bedurranásra, lassú végrehajtásra figyelek, hogy minnél nagyobb izomtömeget tudjak felépíteni. a kinézetre mentem csak eddig. arra lennék kiváncsi hogy az ilyen kisebb súlyos pumpálós, bedurranós edzés mennyire jó erősítésre? vagy inkább menjek a nagyobb súlyokra, robbanékony kivitelezéssel? mert ahogy szoktam nézni a boxolók minnél robbanékonyabban végzik a gyakorlatokat, és szerintem nem az izomtömegre mennek hanem az erőre. és ha pl fekvenyomok akkor mennyit pihenjek? mert eddig úgy csináltam hogy nyomtam 100 kg ba 12-őt pihentem egypercet. mint ahogy általába a testépítők szokták. de ahogy szoktam nézni a boxolók nem pihennek erősítés közben vagy csak nagyon keveset és több gyakorlatot csinálnak egymás után. és a boxolók milyen gyakorlatokkal szoktak erősíteni?

2019. ápr. 20. 21:40
 1/2 MadSeal ***** válasza:
Sokan testépítéssel készülnek fel a profik között is (pl. Joshua). Maradhat az, amit most csinálsz, csak mehet heti 1 plyometrikus és crossfit gyakorlatokkal, ahol a robbanékonyságot edzed (medicin labds hozzávágása a stabíl falhoz vagy földhöz, tapsolós fekvőtámasz, egykezes szakítás, kemény zsákolás nehéz kesztyűben 3-4*1 perc, battlerope ilyenek). Eleinte viszont az is felesleges, mert elég lesz megszokni a boxedzéseket. Meg küzdősporthoz még fontos a komolyabb törzsedzések is, de ezeket beszúrhatod az edzéseid végére, max 20 perc az egész.
2019. ápr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MadSeal ***** válasza:
Jah, és nyújts sokat és sokszor.
2019. ápr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!