Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire káros és...

Tényleg ennyire káros és veszélyes lenne a futás?

Figyelt kérdés

Van egy gyógytornász barátom akivel sétáltam kint a Margitszigeten. Néztük a futókat és azt mondta itt minden második futónak megmondaná hogy ha ezt így folytatja tuti idősebb korára csomó fájdalma lesz. Illetve van egy ortopéd sebész ismerős is aki elég bunkó és azt mondja hogy rengeteg térd kopásos betegség van amiket műt és futás okozta leginkább és mikor kérdezik hogy nem lehet e segíteni még rajta...

Erre azt szokta mondani hogy ezen nem ez elkopott, fa#ért kell ennyit futni..


Nagyon divat a futás manapság de biztos hogy jó dolog ez a sport?


2019. máj. 21. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok idősebb testépítőtől is hallottam, hogy nem olyan jó a futás, mint kardió. Inkább biciklizés vagy elipszis trénereznek. De ez nyilván függ sok mindentől, pl az egyén testsúlyától. Nem mindegy, hogy egy 60 kilós vagy, hogy egy 100 kilós fut, hiszen több súly egyértelműen jobban terheli a térdet.

Egyébként nekem is vannak térdproblémáim, ( nem a futástól) emiatt én is inkább más jellegű kardiót végzek többször.

2019. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MadSeal ***** válasza:
74%
Azért nekem kicsit gyanus ez a futással kapcsolatos összefüggés. Szerintem a testsúly sokkal többet számít. Persze közrejátszik a futás is, de maga a kiváltó ok a természetellenes teher. Az eleje, vagyis a futástechnika része meg igaz, az rengeteget ronthat, viszont a legtöbb futó még kezdő (70-80 %mindig cserélkőzik), ezért olyan esetlenek.
2019. máj. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az ember ésszel csinálja, akkor nagyon-nagy gond nem lehet belőle. Ez is egy olyan dolog, hogy rengeteg mindentől függ, hogy az adott személy milyen testsúllyal/felesleggel áll neki futni, milyen tempóban, milyen talajon. A foci gyilkolja a legkegyetlenebbül a térdizületeket tapasztalatom szerint egyébként.

Szerintem hülyeség kimondani ezt így kerekperec hogy a futás rossz dolog, mert ez távolról sincs így. Hogyha valaki tudja mit csinál, és van gógyija hozzá, akkor vigyáz magára.

Hogyha már az első válaszban felmerült a testépítés, az sem sokkal jobb. Sajnos a sport ilyen dolog, illetve az ember így működik. Idősebb korunkra az érzékszerveink, izmaink, izületeink legyengülnek, ez a természet rendje.


A kérdésedre válaszolva pedig: Nem, nem káros egyáltalán a futás, csak olyan helyen, olyan mennyiségben, és olyan módon űzd azt, hogy az minél kíméletesebb és hatékonyabb legyen a tested számára! :)

2019. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!