Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot kezdjek el 17...

Milyen sportot kezdjek el 17 évesen?

Figyelt kérdés

A sulimban úgy oldják meg a heti 5 tesit, hogy 3 rendesen az órarendben van, a maradék kettőnél pedig vagy választhatunk egy sportot, amit iskolai keretek között űzünk, vagy egyesületben kell sportolnunk. Idén én az iskolai sportot választottam, de nagyon nem szeretem. Csak labdás sportok vannak, ráadásul az időpont sem a legjobb, ezért jövőre szeretnék inkább egy egyesületbe járni, viszont nem tudom, hogy milyen sportra és melyik egyesületbe.

Rólam azt kell tudni, hogy 17 éves vagyok, és sajnos szinte egyeltalán nincs sportolói múltam, nem is vagyok valami jó sportoló. 2 évig rendszeresen jártam lovagolni, amit szerettem/szeretek, viszont sajnos nagyon messze van a hely, és nem fér bele az időmbe, hogy heti legalább 2 alkalommal kimenjek oda, másik helyet pedig nem szeretnék keresni.

Ezért szeretnék valami mást (is) sportolni. Viszont itt jönnek a problémák, mert a labdás sportokat nem szeretem, úszni nem szeretek, és hamar feladok szinte mindent. Nem tudom, hogy milyen sport lenne számomra megfelelő, amiben már az elején lehet egy kis sikerélményem (nem versenyre gondolok, versenyezni nem is szeretnék) és van egyesület ami ilyennel foglalkozik Budapesten, és még 17 évesen is elkezdhetném, úgy, hogy ne 6 évesekkel legyek egy csoportban.

Egyeltalán van rá esélyem, hogy ennyi idősen elkezdhetek egyesületi szinten sportolni, vagy törődjek bele, hogy csak az iskolai sportok közül választhatok?



2019. máj. 29. 17:56
 1/5 anonim válasza:

Hát nyáron el kell menni kipróbálni sportokat, ahol jól érzed magad.

Bármikor belevághatsz új sportba, de ha nincs kitartásod akkor már tényleg hagyd a francba mert a sikerélmények se jönnek magától, igenis meg kell dolgozni érte. Húgom 4 éven át táncolt mikor beválogatták egy új csapatba, 5ször lett országos bajnok 1szer világbajnok most meg nemzetközi versenyre készülnek. És miért? Mert nem adta fel, amikor olyan béna csapatba volt hogy döntőbe se jutottak.. És itt az eredmény. Hozzáállás kérdése, de persze te tudod, hogy ez neked való-e vagy inkább más kéne.

2019. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem nagy sikerélményre gondoltam, nem azt szeretném, hogy világbajnoki szinten menjen az adott sport, csak hajlamos vagyok feladni, ha mondjuk hónapokig képtelen vagyok megcsinálni egy feladatot. Például a lovaglás esetében néha így éreztem, miután sokadik próbálkozásra sem ment úgy a vágta, ahogy kellett volna, és egyszerűen nem tudtam ráérezni a helyes technikára. Nyilván emiatt nem hagytam abba, mert már sok ideje csinálom, de egy új sportnál ha már az elején azt érzem, hogy nem megy, abbahagyom, mert akkor később se fog menni. Szóval ezzel inkább arra céloztam, hogy olyan sportot szeretnék találni, ami az elején könnyű, és maximum később lesznek benne nehezebb részek, nem pedig olyat, amit elkezdeni is nehéz. (Pl. egyszer elkezdtem slackline-ozni, de azt hamar feladtam, mert már az elején is nehéz volt, hogy teljesen új fajta mozgás, és nagyon feltűnő volt, ha hibáztam, mert akkor leestem arról a hevederről. Míg pl. a tánc esetében talán kevésbé feltűnő, ha az egyik mozdulat nem megy olyan jól, mert meg tudom csinálni, csak nem pontosan úgy fog kinézni, ahogy kellene)

Nem tudom, hogy ezt mennyire sikerült jól megfogalmaznom, de azért remélem valamennyire érthető, hogy mire gondolok.

2019. máj. 30. 23:02
 3/5 anonim válasza:
Tenisz? Apukám edző (kárszakértő, de versenyez, és ezért oktat is) én is imádok teniszezni, bátyám is, az egész család imádja ezt a sportot.
2019. jún. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bármi.

Ha nem ellenőrzik veresen komolyan akkor bemész egy egyesületbe ami közel van.

Aztán nem jársz. De tag vagy.

2019. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nàlunk forditva volt. Az ofőt kellet kérnem,hogy jaruljon hozzá,hogy sport egyesületi tag lehessek.

17 voltam én is. Csak speciel 13éve sportoltam,versenyeztem is.

Meg akartam lisence engdélyt-hogy nemzetközi verenyen is indulhassak vb-pontokért.


Na de a lényeg:junius 15. Kétnap mulva szombaton a van sportok éjszkája. Gyereki probaljki minel többet ha tetszik valami akkor ahoz van egyesület is. Beiratkozol és csinálod.

2019. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!