Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet fejleszteni a...

Hogy lehet fejleszteni a futamidőt?

Figyelt kérdés
Futással, vagy inkább kocogással szoktam edzeni. Kb minden évben eljárszom, hogy olyan 6-8 hétig kb heti 3x lemegyek futni, de utána általában elmegy tőle a kedvem, mert semmennyit sem javul, hogy mennyit bírok futni. Nem vagyok nagy sport ember, de azért szeretném, ha nem fulladnék ki, amikor utol kell érnem a buszt mondjuk, vagy ilyenek. Viszont hiába járok le rendszeresen, kb 3-4 hét alatt ha összehozok + 1perc javulást. Annyira nem vagyok sportos, hogy 10 percig tudok csak egyben futni, utána általában a tüdőm feladja, de még max 1-2percet bírna a lábam is. Ebben szeretnék segítséget kérni, mert valamit nyilvánvalóan rosszul csinálok. Sokszor a nagymamák lefutnak a parkban. 24 éves vagyok, nem vagyok elhízva, de van rajtam némi fölösleg. Nem dohányzom és változatosan étkezek. Van valami ötletetek, hogy min múlik, hogy képes legyek mondjuk 20 percet futni egybe legalább?
2019. jún. 8. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Az étkezés is fontos, hogy mit eszel, mikor és mennyit és az is, hogy milyen gyorsan futsz (lassan kell, ha túl gyorsan futsz hamar elfáradsz) és fokozatosan. Ne akarj néhány hét futás után félmaratont futni aztán meg csalódni, hogy nem megy.

Lassan fuss sétákkal megszakítva és pl. hetente egyre növelni a futás idejét és rövidítve a sétáét.

2019. jún. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2019. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia.

Én nemrég kezdtem el a futást. Konkrétan a hét elején.

Én úgy kezdtem akkor, hogy az adott távot, ami jelen esetben 4 km, sétálva tettem meg. Így szoktattam magamat hozzá a mozgáshoz. Aztán pár nap után már meg tudtam tenni, hogy 2 km-t lefutok, majd kb. 1 km-t sétálok Aztán újra ugyanennyit futok, majd újra sétálok.

Bemelegíteni meg levezetni tulajdonképpen nekem elég annyi, hogy kisétálok ahhoz az útvonalhoz ahol edzek a végén meg haza.

Illetve emellett visszafogtam magamat ami az étkezést illeti.

2019. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!