Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem edzeni és hízni. Ez...

Elkezdtem edzeni és hízni. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nő vagyok, 36 éves és irodai munkát végzek. Nagyon elhíztam, 116 kiló lettem a 172cm-emhez. Rávettem magam, hogy elmenjed edzőterembe végre mozogni. Ez a 3.hetem, heti 3* járok, 1-1,5 órát. Gyorsgyaloglok 25 percet, biciklizem 20-25 percet és elipszisen is szerencsétlenkedem 5-10 percet, nem bírom tovább. Végig szakad rólam a víz. 3 kg-os súlyzóval 6*20-at hajolok oldalra a derekam formálása miatt és 6*30-at tárogatok 15kg-al a külső és belső combomra. Tegnap reggel felkelés és pisilés után mértem magam (mindig így szoktam) és 2,3 kg-ot híztam. Tegnap megint voltam edzeni, salit vacsoráztam és ma 30 dekával megint több vagyok. Valaki meg tudja mondani, hogy ez miért van és folytassam-e az edzést? Egyszer el fog indulni lefelé is?



2019. jún. 12. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Elkezdett a zsír izommá átalakulni és az izomnak nagyobb a sűrűsége. Ez teljesen normális.
2019. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy az izom nehezebb mint a zsír. Egész gyerekkoromban, tini koromban mozogtam, kézilabdáztam, táncoltam.

Na de ilyen dagadtan majd 3 kiló izmot hogy szedek fel 3 hét alatt? Pláne cardio mozgással?

2019. jún. 12. 09:43
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Nincs rendben a kajád szerintem.
2019. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Egyrészt helyi fogyás nincs! Tehát hajladozhatsz a súlyzóval a derekad nem fog formálódni! A zsír bizonyos sorrendben tűnik csak el a szervezetedből.


Ha nagyon visszafogtad a kaját az előzőekhez képest, akkor a szervezetedet vész módba kapcsol és zsírt kezd raktározni. Tehát csak 15%-al szabad visszafogni az ételt, mert máskülönben a szervezeted átkapcsolt raktározó módba.


A folyamatosság elve alapján először szoktasd hozzá a szervezeted a mozgáshoz.


3 hét alatt semmilyen izmot nem építettél, max felfújódtál a kevesebb kajától, vagy a több elfogyasztott víztől, amit megiszol, mert kiizzadsz.


A fogyás elindul, ha eleget eszel, nem koplalsz és mozogsz. Szép lassan. De a hasadról fog utoljára lemenni, csak most szólok! tehát hiába csinálsz mondjuk 1000 felülést naponta, akkor is először máshonnan megy le, mert a mint írtam, helyi fogyás nincs, bárki bármivel is próbál meggyőzni téged a teremben!

2019. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Enni kevesebbet eszem az tény, de elkezdtem már kér héttel az edzés előtt. No jól van, akkor folytatom kitartóan. Pedig a hasam eltünhetne teljesen holnapra! ;)
2019. jún. 12. 10:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogyan tudtál addig várni a mozgással ameddig 116 kiló nem lettél? Én az ilyet egyszerűen nem értem...Nyilván folytasd az edzést, nem kell egyből feladni. Három hét semmit sem jelent ebbe a sportba, majd ha nyomod egy évig normális edzéstervvel meg étrenddel akkor lesz komolyabb változás. Egyébként szerintem a legegyszerűbb ha pisilés és nagydolog után méred magad reggel, mert ez így elég becsapós. Alapgyakorlatok kellenek meg sok kardió. Tárogatással meg hasonlókkal nem igen fogsz eredményt elérni...
2019. jún. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Ez az oldalra hajolgatás amúgy mi a tököm? :D
2019. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam, hogy 5 éve anyukámat holtan találtam a kádban. Ezután a zabálásba folytottam minden ezzel kapcsolatos érzést. Kellett jó sok idő mire összekapartam magam. Most járok pszichológushoz és próbálom rendbe tenni magam. :)

Másnak is minden bizonnyal komoly lelki vagy más betegsége van. Mert abban egészen biztos vagyok, hogy senki nem gondolja azt gyerekként, hogy ooo én dagadt zsírpacni leszek ha nagy leszek. :D

2019. jún. 12. 13:03
 9/11 A kérdező kommentje:
Jajj azt kihagytam, hogy anyu halála után egy hónappal a párom kidobott, mert nem volt kedvem naponta szexelni. Hát így volt ez.
2019. jún. 12. 13:04
 10/11 A kérdező kommentje:

De ha teljesen pontos képet szeretnél kapni akkor az is hozzá tartozik a dolgokhoz, hogy 6 éves koromban a mostohaapám a szemem előtt folytotta meg apámat mert az le akarta szúrni anyut.

Aztán 10 éves koromban anyu jó ötletnek tartotta, hogy 250km-re költözzünk a családtól.

Tudod ezért fontos az elfogadás. Sosem tudhatod, hogy kinek mi van a múltjában.

Rajtam biztos, hogy ezek nem látszanak. Fehér vagyok, két diplomás pénzügyi vezető. Csak hát egy kis bálna.

2019. jún. 12. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!