Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes elkezdeni boxolni?

Érdemes elkezdeni boxolni?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok és azon gondolkoztam elkezdek boxolni. De fogalmam sincs hogy milyenek vannak, és mi lenne az ideális. 3 évig taekwondoztam, de nem nagyon volt jó, mert az edző szinte sose volt ott, a jobb, de igyis amatőr tanítványok tartottak az edzést. És szerintem nemis arrol szólt,vagy úgy működött ahogy kellett volna. Volt hogy fél óráig csak futottunk, Aztán csak bukfenceltunk az óra másik felében. Szóval egyáltalán nem tanultam az önvédelemről semmit. Ez az egyik cél, amiért elkezdenék boxolni, a másik, kis feszültség levezetés lenne. Szóval komolyan gondolom ezt, és nem szeretnék megint úgy melléfogni mint a taekwondoval. Milyen boxot ajánlanátok?

2019. jún. 17. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is box csak egy féle van. Ezt nevezzük ökölvívásnak.

A thai-box és a kick-box csak nevükben hasonlóak, egyébként másféle küzdősportok, főleg a rúgás miatt.

És a kérdésre válaszolva: Igen, érdemes. Az országunkban a box van talán a leg színvonalasabban oktatva. Nagyszerű edzők vannak kis hazánkba és jut belőlük elég sok klubnak. Feszültség levezetésnek is jó, tanulsz önfegyelmet, és megtanulsz pontosan, erősen ütni, és ütén ellen védekezni.

Szerintem egy próbát megér. Ha úgy van később versenyezhetsz is.

2019. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

szia!

a taekwondo-n rossz az edző akkor keresni kell máshol ahol jobb számodra.

csináld amelyik szimpatikus vagy amelyiket szereted csinálni mert elég sok olyan küzdősport van amivel megvédheted magad. PL:kick-box, karate, thai-box, ju-jitsu

ami a boxot illeti, én 2 éve járok boxolni (ökölvívás) hobbiszinten és szeretem csinálni, bátran ajánlom. Csak nemtudom milyen számodra, hogy sok fiúval edzenél ott. :D

én azt ajánlom leginkább ha szereted a küzdősportokat, hogy növeld az állóképességed

22/f

2019. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!