Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet-e otthon barkácsolt...

Lehet-e otthon barkácsolt airsoft/légfegyvert bevizsgáltatni és engedélyeztetni?

Figyelt kérdés

Nem airsoftoztam még soha, nem birtoklok semmi ilyen jellegű felszerelést, viszont napokban eszembe jutott egy afféle géppisztolykoncepció, amit már csak a technikai kihívás miatt meg szeretnék építeni, viszont ehhez tudnom kéne, hogy ez mennyire legális.

Ha elviszem szakértőhöz, akkor kaphatok-e zöld utat, hogy esetleg meccsre vihessem, mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat, mik a kritériumok, stb.



2019. jún. 19. 21:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Addendum: az FPS és torkolati energia korlátozással tisztában vagyok, inkább az érdekel, hogy ha ezeket betartja a bütykölményem, akkor kaphatok-e rá engedélyt, egy olyan vizsgálat után, mint ha boltban vettem volna. Valami olyasmi is rémlik, hogy átalakítani lőfegyvert (az airsoft azt hiszem annak minősül) csak puskaművesnek lehet, de nem nagyon tiszta előttem a tv. ezen része.
2019. jún. 20. 12:19
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. Légfegyver jogilag. És ezért csak engedélyes szerelheti.
2019. jún. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahhoz engedély kell fegyvergyártásra
2019. aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!