Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2 km futás 13 perc alatt...

2 km futás 13 perc alatt nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Gimiben a Cooper-teszten (12 perc) kb. 2,5 km-t futottam. Most évek óta nem mozgok, van rajtam azóta kb. 15 kg plusz súly (nem mind felesleg). Most iszonyat izomlázas a lábam. Mennyi idő újra belerázódni a sportba, ha egész fiatalkoromat (22 év) sporttal töltöttem, az utóbbi 5+ évben viszont nagyon elhanyagoltam magam? 29F vagyok.
2019. júl. 9. 08:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Runstatic 9,4 km/h-t ír. Szerintem ez nem tragikus, ahogy olvasgatom a többi kérdést, de valahogy mégis buktának élem meg az egész tegnapi első futásomat.
2019. júl. 9. 08:22
 2/7 anonim ***** válasza:

Hallod, minek is tornázol azon, hogy x év után az első futásod hogyan sikerült?

Ha 1 év múlva is ugyanennyit futsz, majd akkor gyere vissza.

2019. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem jó eredmény.

Ez meg értelmetlen: "azóta kb. 15 kg plusz súly (nem mind felesleg)"

2019. júl. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
"Nem jó, de nem is tragikus"
2019. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem versenyre készülsz. Nyilván nem bírod annyira, mert nem mozogsz rendszeresen. De mindenki így kezdi. Futásban nagyon gyorsan lehet fejlődni.

Viszont arra nagyon figyelj, hogy ne csináld ki az izületeidet. Az sokkal fontosabb, mint az, hogy mennyit tudsz futni.

2019. júl. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, ha hozzám hasonlítjuk, aki eleve nem is képes 13 percig folyamatosan futni, akkor szuper eredmény. De nem ez számít, hanem az, hogy nekiálltál változtatni. Hogy most ez éppen mennyi lett, azt felejtsd el, majd egy hónap múlva vedd elő és hasonlítsd össze az akkori eredményeddel.
2019. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Ez meg értelmetlen: "azóta kb. 15 kg plusz súly (nem mind felesleg)"


Miért értelmetlen? Nem versenysúlyban voltam, hanem valamivel vékonyabb, ezért nem zsír rajtam a 15kg plusz súly.

2019. júl. 9. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!