Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincferdüléssel táncra járni?

Gerincferdüléssel táncra járni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves lány vagyok és sajnos kiskorom óta komoly gerincferdülésem van (27 fok). Fűzőt nem hordok, speciális gyógytornára járok.

Régen jártam táncolni, a balettet mindig is szerettem, és arra gondoltam, hogy újra elkezdeném. Persze nem profi akarok lenni, direkt ilyen amatőr, felnőtteknek szervezett dologra mennék.

Szerintetek gerincferdüléssel lehet ezt csinálni?



2019. júl. 19. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Ez ilyen segélykiáltás, hogy a több évnyi hasztalan gyógytorna és tánc helyett mit kéne csinálni?

tükör, súlyzó, guggolás

2019. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Dehogy is :D csak érdeklődtem. A súlyzózást mondjuk kifejezetten nem ajánlották.
2019. júl. 19. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez alapján nem túl jó ötlet

[link]

2019. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Azok mondják, hogy nem szabad akik több éve nem tudtak segíteni?

Ha nem divat tornákat csinálnál, fél év alatt elmúlna.

2019. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem simán járhatsz. Én is végig táncoltam miközben gyógytornára jártam, csak mondták, hogy milyen gyakorlatokat ne csináljak. Mondjuk én fűzőt is hordtam 2-2,5 évig és az nagyon sokat segített... ha teheted szerintem te is hordj, mert sokkal gyorsabb a gyógyulás:)
2019. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az én dokim nem igazán támogatja ezt a fűző dolgot, szerinte ez már nem a legjobb kezelés...de köszi a választ!
2019. júl. 21. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

nézd, 12 voltam, amikor kb. halálraítéltek egy gerincferdüléssel, megtiltottak kb mindent, a gyógytornára járáson kívül, (ertsd: nem írhatok, festhetek, fekhetek az oldalamon, játszhatok, zeneoktatásról szó sem lehet, és egyedül úsznom szabad-rettegek amúgy a víztől, de nem baj)

én meg úgy voltam vele, hogy ha így kell leélnem egy életet, az pont annyi, mintha meghalnék, úgyhogy tovább írtam, játszottam, feküdtem, közben egy csomó káros dolgot csináltam: lovaglás, tenisz, balett, korcsolya (gyors és mű), vívás, most 21 vagyok, épp hat éve kellett volna belehalnom önmagamba az előrejelzések szerint.

nem igazán hiszek ebben az izében.

balettozni meg a legjobb dolog a világon.

2019. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!