Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ma már nem népszerű a boksz...

Ma már nem népszerű a boksz vagy az keleti harcművészetek, karate, kugfu és társai? Manapság az MMA a menő?

Figyelt kérdés
Régebben a filmipar is folyamatosan bocsátotta ki a karate,meg kung fu filmeket,Van Damme,Jackie Chan,Bruce Lee stb vagy ott volt a Rocky,ezekkel volt tele minden.

2019. szept. 15. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

A mai srácokat nemigazán érdeklik ezek a dolgok,jó ha 20-ból 1-et..Ha végigmész egy forgalmas utcán,nézd meg a fiatalokat.A bokiáig érő szűk farmer,ecsetfej,náci haj,szemöldökceruza st.. a fiatal srácok körében a divat,mindehhez egy átlag magasságú fiúhoz jön 55-60 kg-os súly..Na ez a népszerű a mai fiatalok körében.

Én 13 évesen már jártam kyokushinkai edzésre,16 évesen ezzel párhuzamosan elkezdtem edzőterembe járni,belefogtam a testépítésbe,21 voltam amikor abbahagytam a kyokushinkai-t és áttértem az erőemelésre,most 41 vagyok,a mai napig csinálom..Akiket felsoroltál,Van Damme,Schwarzenegger,Rocky,Dolph Lundgren,mi ezeken a filmeken nőttünk fel,legtöbb fiú olyan akart lenni mint ők,ezért is voltak tele akkoriban a helyi és szmszédos edzőtermek

2019. szept. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem most is érdekel sokakat, rengetegen járnak edzőterembe is, nem mindenhol ecsetfejű 50 kilós gyerekek mászkálnak az utcán. A valós tudást adó, full contact stílusok és edzések (boksz, thai boksz, MMA) még mindig népszerűek.
2019. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 Nem gondolom, hogy arról van szó, hogy ecsetfejű gyerekek mászkálnának az utcán, és ezért lenne süllyesztőben a mozi ipar ezen része. Ez csak egy sztereotípia, ugyan úgy megtalálhatók az utcán a tohonya 200 kg-os bunkó parasztok is.

Én más okokra vezetném ezt vissza, például hogy a film mára már sokkalta jobb technikákkal, fejlettebb technikai felszerelésekkel készülnek, így több lehetőség van a sci-fi típusú filmekben, sokkal nagyobb látvány nyújt egy mozivásznon.

A másik része pedig szerintem az, hogy az ilyen Van Damme típusú filmek kb 100%-a kamu, amikor (tipikus Van Damme jelenet) lefogják hátulról majd SZÓ SZERINT biccent egyet a fejével és az ellenfele kb 3-szor esik le a földre. A mai emberek és fiatalok ezeket már nem kajálják be, más a célközönség, más érdekeltséggel.


Nem vagyok ma született srác, én is ezeken a filmeken nőttem fel, de megtanultam azt is, hogy jobban megtudod magad védeni az utcán ha van egy fegyvered/harci kutya az oldaladon, mintsem lemész és egy életen át tanulod a kungfu/karate mozdulatokat. Mondom ezt 10+ év kungfuval és karatéval a hátam mögött. Hasznos tud lenni, de ha pl 3-an eléd állnak késsel, akkor kevés esélyed van.


Az MMA térnyerése pedig abból jön, hogy a legsokszínűbb küzdősportok egyike, ahol leginkább kijön az, hogy mi az ami működik, és mi az ami nem. A legjobb ha keresztezed a tanult dolgaid, ahogy anno Bruce Lee is tanította.

2019. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tiszakanyar ***** válasza:

"Nem vagyok ma született srác, én is ezeken a filmeken nőttem fel, de megtanultam azt is, hogy jobban megtudod magad védeni az utcán ha van egy fegyvered/harci kutya az oldaladon, mintsem lemész és egy életen át tanulod a kungfu/karate mozdulatokat. Mondom ezt 10+ év kungfuval és karatéval a hátam mögött. Hasznos tud lenni, de ha pl 3-an eléd állnak késsel, akkor kevés esélyed van."


Ott hibás ez a hipotézis, hogy 3 késes ellen se fegyverrel, se kutyával nem mész többre, ugyanúgy inkább odaadod a pénzed és mész tovább biztonságban. Aki ellen kiállnál kutyával és/vagy fegyverrel, az ellen kiállnál pusztakézzel is, amikor meg tökéletesen lehet alkalmazni az edzésen tanultakat. No, nem a pudva wing tsun meg ezekre gondolok, hanem rendes edzésekre, ahol az ember megtanul küzdeni rendesen. Box, kickbox, thaibox, savate, illetve vannak jó kungfu stílusok is, de nem Magyarországon. A lényeg, hogy a stílus majdnem mindegy, ha az oktatás jó és minden edzésen van rendesen bemelegítés, nyújtás, pontkesztyű, zsákolás, erősítés, sparring ezerrel, végül levezetés. Életbiztosítást semmi nem ad, de egy 5 éve rendszeresen edzésre járó boxoló 2-3 hülyegyereket az utcán simán leüt. Ha pedig fegyver van annál a 3 embernél, akkor mindegy, hogy boxoló vagy kungfus vagy, van harci kutyád vagy nincs, van fegyvered vagy nincs, nem fogsz velük leállni küzdeni.

2019. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Kicsit rosszul értelmezted amit írtam, bár tény talán nem megfelelően fogalmaztam.


Alapvetően a harci kutya dolgot arra írtam, hogy kevesebb eséllyel kötnek beléd, nem te leszel az áldozat/préda akit kinéznek maguknak, amennyiben egy ilyen kutya sétál az oldaladon. Ha egy fegyvert előveszel (akár paprika spray-t), szintén ez a helyzet, (persze ha van rá időd) akkor meg tudod annyira ijeszteni a támadóid, hogy nem akarnának ekkora kockázatot bevállalni. Persze ez nagyban függ a motivációjuktól.

Harcművészetnél ez nincs így, nincs ijesztő látvány, ami meghátrálásra késztetné az ellenfeled/ellenséged, mivel nem látszik kívülről. Max miután megkéselnek leverhetsz pár pofont, de a rövidebbet te húzod.


"Életbiztosítást semmi nem ad, de egy 5 éve rendszeresen edzésre járó boxoló 2-3 hülyegyereket az utcán simán leüt."


Nem 2-3 hülye gyerekről beszéltem. Azokat bármilyen stílussal megruházod.


A kungfu szennyezését meg nyugodtan folytathatod, engem nem sértesz vele, max magadról egy bizonyítvány. Tény vannak igen gyenge iskolák, ez ugyan úgy a karatéra is igaz, de sok helyen a Thai Box is korcsosul. Az meg, hogy "MO-n nincs normális kungfu oktatás", egy sztereotípia, nem hinném, hogy minden stílust és iskolát meglátogattál volna. :) Üdv.

2019. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

,,Box, kickbox, thaibox, savate"


Box idehaza meghalt, a szövetséget anyagilag lenullázta Kokó és a haverok, Kick Box legtöbb helyen már csak fitness van, Thai box meg olyan, hogy alig találsz normális minőségű klubot (attól, mert valamelyik Thai boksznak meg Muay Thainak hívja magát még nem az), Savate meg idehaza alig van. Fárasztó mikor úgy próbáljuk beállítani, mintha csak a harcművészeti edzések lennének idehaza ótvarok.

2019. szept. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Avatar23 válasza:

Szép napot!


Szerintem pont ott van a baj hogy harcolni akarnak megtanúlni az emberek. Ha kimondják nyíltan hogy önvédelemre van szükségük hogy nyugottabbak legyenek ha magukat vagy valakit meg szeretnének védeni akkor máris szembenéztek azzal oldalukkal ami nem a bajt keresi de nem is fél semmilyen helyzettől. Na ebben tudok segíteni. De ha a harc érdekli az embert akkor az már nem az én pályám. Én abban tudok segíteni hogy olyan magabiztossággal vegye fel az ember a helyzetét hogy esetek 90%-ában nem kerűl sor semmi féle kötekedésre sem. De ha arra kerűl sor akkor a mai embertől még szokatlan energiával és kreativitással na meg gyorsasággal megoldható bármi. Mindennek az önkontról a kulcsa. Hiába vagyok én 5 - 10 éve akármilyen harcműszetet űző ember ha leblokkolok vagy elszál az agyam. Vagy esetleg jóval nagyobbat sebzek a másikon és én járok mégis szarúl. Én nem tudok harcművészetek terén mit ajánlani mert nekem teljesen egyedi stísusom van de nem kizárt hogy egyszer még simet is lessz talán.

További szép napot!

2019. okt. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!