Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Karatés múlttal muay thai...

Karatés múlttal muay thai milyen lenne? Rúgások mennyire hasonlóak benne?

Figyelt kérdés

2019. szept. 24. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Attól is függ milyen karatéra jártál, de Thai Box-ban a jellemző az, hogy sípcsonttal rúgnak. Karatén általában inkább lábfejjel.


Egyébként jó lesz, bár a harcmodora is más. Akár kombinálhatod is.

2019. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Shotokan
2019. szept. 26. 23:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Keményebb lesz jóval a Thai Box, viszont én a Shotokan harcrendszerét jobban szerettem. Azt viszont nem tudom, milyen szinten és minőségben oktatták neked.

Eléggé különbözik egyébként a Shotokan-tól a Thai Box, akár a rúgásról legyen szó, akár másról.

2019. szept. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Nagyjából ugyanolyan lesz, mintha nulláról kezdenéd. De dicséretes, hogy átváltasz egy normális, használható stílusra.
2019. szept. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kár,hogy a 0-ról kell kezdenem..A rúgások közt sincs semmi átfedés?Gondolom van egyenes,köríves ott is.

Vagy inkább kickbox lenne akkor célszerűbb?


Igen,meguntam hogy itt csak a no kontakt párosgyakorlat meg a katázgatás megy.Az edző meg becsmérlően beszél más stílusokról is

2019. szept. 27. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen érthető. A full kontakt sparring élvezhetőbb és valós helyzetben fejlődsz. Nyugodtan válts akár kickboxra (én azt toltam), vagy muay-thaira, mindegyik tökéleset lesz neked!
2019. okt. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

,,De dicséretes, hogy átváltasz egy normális, használható stílusra."


Oké, ezen jót röhögtem. :D Mivel itt tette fel a kérdést, így valószínűleg Magyarországon vált át Muay Thaira. Emiatt írtó nagy baromságot mondtál.

Nem, a hazai Muay Thai egyáltalán nem jobb, mint a hazai Karate, Kung Fu, stb. oktatások. Full contact van? Oké, de azzal is ugyanúgy kitörölheted a farosszériádat. Idehaza mit tanítanak? Menj előre, aztán álljál mint egy tank, ne nagyon védekezz, bírnod kell az ütéseket, rúgásokat, stb.

Kb. röhögve körbe táncolják a hazai Muay Thaiosokat egy kocsma bunyóban.

Ne abból a 4-5 normális minőségű klubból induljatok ki, akkor ennyi erővel a Karatet is fölösleges fikázni, mert annak is bőven lenne 4-5 normális minőségű klubja.

Versenyekkel megint fölösleges jönni, ha legtöbbször ugyanúgy Muáj Tájh stílus ellen harcolnak (direkt írtam így, a hazait nem vagyok hajlandó Muay Thainak hívni). Kb. azt se tudják egy-egy rúgást miért kell csinálni, ahogy megtanulják.

2019. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De ott legalább van zsákolás meg hasznalhato a technika.

Karatén meg ezek a gyaku tsukik hasznavehetetlenek

2019. okt. 17. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!