Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Sok harcművészetben miért jó...

Sok harcművészetben miért jó az, hogy övek vannak?

Figyelt kérdés
Én nem szeretem ezt a hierarchiát.Szerintem ez csak a gyerekeknek tetszik,hogy színes övekben járnak.Mellesleg ez egyáltalán nem tükrözi a valós teljesítményt.Régebben shotokanra jártam,ott volt egy barnaöves csaj,akit egyszer erősebben megütöttek és elkezdett bőgni.

2019. okt. 25. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Az európai embernek számít, hogy lássa hogy hol jár. Japánban régen volt fehér meg fekete öv azt csá.
2019. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pedig pont az európai küzdősportokban nincsenek övek
2019. okt. 25. 11:54
 3/9 anonim ***** válasza:

???

Ki beszélt európai küzdősportokról

2019. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos képzeld el, higy mester vagy, es van pl 100 tanítványod...

Mi egyszetűbb, nyilvántartani, hogy van a Jóska, aki ennyit tud, a Pista aki annyit es ezt szorozd fel 100ra, vagy beosztod a tudászinteket 10-11fokozatra, megjelölöd őket 1 -1 színnel, aztán edzésen csak arra figyelsz, hogy sárgák ide, kékek oda, barnak vigyázzatok a sárgákra... Stb stb...

+ Maga az öv és a rajta lévő csomó komoly spirituális szinbólumok a keleti kultúrákban.

Sok harcműveszet főleg itt európában, sajnos rettenetesen felhigult, le vannak butítva, így van az, hogy pl egy fájdalmat nem viselő sírós csaj is lehet batnaöves...

Eredetileg a rangokhoz nem volt elegendő az elméleti/gyakorlati tudás, hanem bizony jellemben, lélekben is el kellett jutni a megfelelő szintre...

Dehát ezzel nem élnél meg ma magyarországon mint edző...

Mindenki egyből mester akar lenni, a szükséges tudás, filozófia elsajátítása nélkül.

De tapasztalatból mondom, en is elpityeredtem mikor megkaptam az 1. Kyu-t, es szerintem a dan-nál is elfogok.

2019. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így nem esik le a nadrágjuk.
2019. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt vágod, hogy ezek az övek nem a nadrágot fogják?
2019. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Régebbi harcművészeteknél is vannak rangok. Ezekre azért van szükség, hogy az egyén szintjének megfelelően lehessen tanítani. De ha nem tetszik az öv rendszer, vannak még olyan harcművészetek, ahol rangokat használnak. Azzal is megoldható az edzés, mindenki tudja milyen rangon van, a tanár mondja "xy felett csináljátok ezt, alatt amazt." Itt ha van is öv, akkor az fehér, vagy fekete. Fehér a tanítvány és fekete a mester.
2019. okt. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik az övrendszer, akkor vannak még olyan harcművészetek, ahol rangokat használnak. Mindenki tudja a rangját, így amikor a mester mond valamit, tudja melyik része vonatkozik rá és mit kell csinálnia, de a többi tanuló nem látja a rangod. Itt általában ha van öv, akkor az fehér a tanítványoknak, fekete a mesternek és ennyi. Ez a régi módszer. Amit említettél a barna öves csajról pedig nem az övrendszer hibája, alap helyzetben nem lehetett volna barna öves, csak a mester valószínűleg egy kókler.
2019. okt. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bokszban,birkózásban nincsenek ilyenek
2019. okt. 26. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!