Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatésok miért "nyávognak"?

A karatésok miért "nyávognak"?

Figyelt kérdés
Biztos láttál már karate filmet, amiben a mester, aki lenyomja a másikat küzdelem előtt mozdulatokat lejt és nyávogáshoz hasonló hangokat ad. Bruce Lee ebben nagyon toppon volt. Tudom, hogy pl ilyen Bruce Lee-féle karatésok valóban kimagasló harcművészek, sportemeberek voltak. Lehetséges, hogy ez a kényszeresnek tűnő banona valamilyen mély spirituális célt szólgál?
2020. jan. 7. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Amiert a teniszezok nyognek.
2020. jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bruce Lee mióta karatézott?

Van a karatéban is harci kiáltás, de ezt nem az általad leírt nyávogás. De szerintem Bruce Lee is csak a film kedvéért csinálta.

2020. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Bruce Lee direkt idegesítette az ellenfeleit, hogy kizökkentse őket, azóta persze csomóan utánozzák.
2020. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg néhány videót, amelyiken Fekete László kőgolyókat pakol... ő is "nyávog", amikor préseli ki a levegőt a tüdejéből.

Annyi a titok nyitja, terhelés alatt nem lehet lazán lélegezni.

2020. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:
Erőöszpontositás amikor egy pillanatra egy pontba öszpontositja az erőt. Kiai a karatés neve. Bruce Lee nem ezt csinálja a filmjein, ő nála tényleg nem tudom miért van.
2020. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bruce Lee két okból csinálta:

1. Azért, hogy idegesítse az ellenfeleit. Nem, nem csak a filmek kedvéért kezdte el, előtte is tolta már.

2. Amiatt, hogyha egy ilyen közben támadják meg és hasra menne a támadás gyorsabban ki tudja fújni a levegőt magából, ezáltal védve magát. Nem tudom pontosan melyik harcművészethez tartozik, én Shaolinokkal kapcsolatban láttam TVben ezt, hogy ahogy fújják ki a férfiak, a rekesz izom a lefele mozdul és az is valamennyit fel fog. Ezzel a technika segítségével bírják ki azt is mikor fát törnek el a hasukon.

2020. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!