Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiket érdemes választani...

Melyiket érdemes választani thai box mellé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hónapja kezdtem el csak thai boxolni. Viszont heti egy edzésre tudok csak járni, mert a munkám miatt nem érek oda a többi nap.

Szeretnék mellé valamit, mert így heti kétszer járok edzőterembe vagy végzek otthon saját test súlyos edzést, viszont terembe járni annyira nem szeretem.

A thai boxot nagyon sajnálom, hogy máshogy nem tudok járni. Viszont mellé valamit be tennék.

A Bjj, a hapkido és a judo között vacilálok.

Szeretintetek érdemes thai box mellé valamelyik? Vagy ennyire ne kavarjam a dolgokat?

Nem nagyon szoktam érteni, hogy egyesek mi alapján választanak egy egy küzdősport/harcművészet mellé egy másikat.


Köszi a segítő válaszokat!


25F



2020. febr. 11. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen BJJ.
2020. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ezt honnan lehet tudni, hogy az "illik" hozzá?

Elnézést, ha túl ostoba kérdés, csak nem értem.

Egyébként tetszik a BJJ nagyon. Persze sose próbáltam.


Vagy azért inkább a BJJ, mert a judohoz vagy a hapkidohoz már öreg vagyok, hogy elkezdjem vagy évek alatt láthatóan fejlődjek benne?

2020. febr. 11. 13:40
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Judo-skent én ebből a Judo-t mondom... de amúgy meg box.

A box azért is jobb, főleg időhianyosoknak, mert azt ha már vannak alapjaid, vannak bennelyan részek, amit egyedül is lehet gyakorolni... pl zsákolás...

2020. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért BJJ, mert a Thai Box állóharci stílus, a BJJ pedig földharc, így amit nem ad meg a TB, megadja a BJJ, amit nem ad meg a BJJ, megadja a TB.
2020. febr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én a Hapkidót választanám, de ez az én magánvéleményem. Arra emnj, ahhol a legtöbb edzésen tusz ottlenni szerintem.
2020. febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Mivel 25 éves vagy a Judot el is felejtheted. Szerencsés esetben is csak burkoltan elzavarnának. Kevésbé szerencsés esetben leordítanák a fejedet, hogy mit képzelsz magadról, amiért ilyen idősen akarsz elkezdeni Judozni. Legszerencsétlenebb esetben szószerint kidobnának a teremből, amiért egyáltalán eszedbe jutott felnőttként megpróbálni elkezdeni Judozni.

Judonál már csak olimpiára hajlandó készülni a legtöbb klub. Nem is nagyon szeretnek már foglakozni még 12 éves kezdőkkel se. Sokat elárul, hogy Miskolcon az egyik Judo klub vezetősége majdnem összeverekedett az utcán a birkózó klub vezetőségével amiatt, mert a birkózók ugyanabba az oviba mentek toborozni, ahova évek óta a Judosok jártak.


Hapkidoról nem tudok nyilatkozni.


BJJ meg önmagában még nem sokat ér. Egy óriási probléma van vele: a földrevitelt az évtizedek alatt totál kivették a gyakorlatokból. Oké, hogy földön jó vagy, de előbb le kell vinned az ellenfeledet. Vagy, ha téged akarnak levinni megpróbálni tompítani az esést. Sok BJJs ezt már nem tudja, ezért van az, hogy sokszor a judosok és birkózók legyőzik őket.


BJJ-t vagy Hapkidot válaszd, de előbbinél figyelj arra, hogy tanultok-e földrevitelt. Nem, akkor keresned kell valami klubot, ahol megtanítanak rá.

2020. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Pár hónapja kezdtem el csak thai boxolni. Viszont heti egy edzésre tudok csak járni, mert a munkám miatt nem érek oda a többi nap."


Van olyan küzdősport , amit többször is tudnál látogatni ? Pl box ?


Érdemes volna olyan dologra fókuszálnod aminél több edzési lehetőséged van , és amellé tenni a thai boxot kiegészítésnek

2020. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!