Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hol találok olyan hiteles box...

Hol találok olyan hiteles box edzőt, aki ha megnéz, megmondja nekem őszintén, hogy sokra vihetem-e, vagy sem?

Figyelt kérdés
Igazából csak úgy kezdenék bele, ha megvan hozzá a tehetségem.

2020. márc. 25. 02:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs valami kifejezett szervi problémád, nem hiszem, hogy legalább 3 hónap komoly edzés nélkül el lehetne dönteni, van-e benned bármilyen lehetőség.

Mert hiába vannak jó adottságaid, ha lusta vagy, mint a föld, vagy hajlamos vagy az első nehézségnél feladni a dolgokat, ne számíts nagy sportkarrierre.

És hogy lehetne előre eldönteni, hogy az edzés hatására fejlődni fogsz-e és főleg, hogy milyen ütemben? Szerintem ez csak akkor derül ki, ha dolgozni kezdesz, mégpedig elszántan.

2020. márc. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akaraterőm az megvan és nem teljesen a nulláról kezdeném, boxoltam már 1 évet régen.
2020. márc. 25. 08:03
 3/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod amúgy. ☺️
2020. márc. 25. 08:04
 4/18 anonim ***** válasza:

Csak iváncsiságból:

"boxoltam már 1 évet régen."

Az egy év alatt nem lehetett eldönteni, van-e jövőd ebben a sportágban? Most, ha a kerestt edződ összeereszt valamelyik tanítványával, pár perces menet alapján jósoljon neked jövőt?

2020. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
10 éves koromban jártam 1 évet. Akkori edzőm szerint tehetséges voltam, 2 hét edzés után már versenyekre jártam.
2020. márc. 25. 23:07
 6/18 A kérdező kommentje:
Rosszul írom, 12 éves koromban. Most 20 vagyok.
2020. márc. 25. 23:08
 7/18 anonim ***** válasza:

A kérdés egyik része, hogy ilyet egy edző se fok neked leszűrni rögtön az első edzéseken. Nagyon sok mindentől függ, hogy sokra viszed e. Mennyire vagy ügyes, gyors, milyen a ritmusérzéked, hol vagy technikailag, milyen az ütőerőd és az állad, kitartó vagy e vagy az első nehézség után megfutamodsz. Na ezeket még egy év után is nehéz megmondani nem, hogy egy edzés alatt. Meg ugye sokan vannak akik tele vannak motivációval, a jövő bajnokaként látják magukat, egészen addig amíg az első meccsen valaki szájba nem veri őket és onnantól még az edzőterem közelébe se mennek. Persze nem állítom, hogy te ilyen vagy, sőt kívánom, hogy érd el amit akarsz, de ne várj egy edzőtől lehetetlent.


A kérdés másik része pedig a koroddal kapcsolatos.

1) 12 évesen még semmit nem lehet leszűrni. Szokták mondani, hogy a serdülő eredmények nem érnek semmit, mert a kisgyerekek közt úgy is az agresszívabb fog nyerni. De az is érdekes, hogy 12 évesen meccselni voltál, mert hivatalosan az alsó korhatár 13 év, ergo ha voltál is az csak ilyen félig hivatalos edzőmeccs lehetett ami szintén megkérdőjelezhető, hogy számít e.


2)20 évesen ne várj magadtól világmegváltást. Én is 20 vagyok és 15 éves korom óta folyamatosan (!!) boxolók, és olyan 30 meccsen lehetek túl, de még a magyar mezőnyhöz képest is nagyon sokat kell fejlődnöm, hogy akár magyar bajnok lehessek (természetesen amatőr én, a profilját most nem keverem ide). A másik, hogy a felnőtt korosztályban ahova te is tartozik nagyon sok az olyan versenyző aki 20-25 éves és 12 éves kora óta(!!) folyamatosan edz és meccsel és készül.


Ennyi lett volna amit tudok a témáról így hirtelen. Ha van valami kérdésed még írj és megpróbálok válaszolni.

2020. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

*Fog

*Boxolok

*Amatőrben

*Profikat

*Tartozol


Fck autocorrect

2020. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :)

Azért gondoltam, hogy lenne esélyem ennyi idősen, mert most erőemeléssel foglalkozom, ami abból áll, hogy a 3 fő gyakorlatból, ami felhúzást, fekvenyomást és guggolást jelenti, a lehető legnagyobb súlyt mozgass meg, itt 2 év alatt leköröztem azokat is, akik 20 éve ezt csinálják. Szerintem,ha kiemelkedő a tehetségem valamiben, nem igazán jelent hátrányt az, hogy nem 12,hanem 20 évesen kezdem el.

2020. márc. 26. 13:06
 10/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem,ha kiemelkedő a tehetségem valamiben, nem igazán jelent hátrányt az, hogy nem 12,hanem 20 évesen kezdem el."


Pedig de.

2020. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!