Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tudtok mondani olyan harcművés...

Tudtok mondani olyan harcművészeteket amelyekből át tudok venni egy jelentős tudást interneten keresztül?

Figyelt kérdés
Az lenne a célom hogy ha csesztetnek megtudjam védeni magam alap járaton év közbe nem nagyon lenne időm ilyeneket gyakorolni de most hogy jött ez a helyzet kedvet kaptam hozzá egyébként szoktam edzegetni de nem gondolom hogy lenne annyi tudásom hogy le üssek valakit. Tudom hogy azt szokták mondani hogy hogyha az utcán rád támad valaki vagy támadnak valakik akkor a legjobb elfutni de ha ez nem jönne össze jól jönne egy ,,B” opció is.

2020. ápr. 17. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Wudangot tudom javasolni
2020. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha lehet akkor a kung fut és egyéb alteregoit hanyagolnám mert a mai világban nem olyan hatásos önvédelemre.
2020. ápr. 17. 21:10
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Interneten? Just Dance játék xbox-ra.
2020. ápr. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

"Ha lehet akkor a kung fut és egyéb alteregoit hanyagolnám mert a mai világban nem olyan hatásos önvédelemre."


Elmondom neked, hogy önvédelemre szó szerint SEMMI sem jó! Felejtsd el. Rég nincsen már olyan, hogy egy panelproli prosztótróger IzomTibi beleáll az arcodba és elkezd lökdösni és anyukádat "dicséri". Ez ma már nem módi. Olyan viszont nagyon is van, hogy hárman-négyen körben állnak, nem ritkán úgy hogy egyiknek (vagy mindegyiknek) lapul egy bicska vagy boxer a zsebében. Ilyenkor aztán lehetsz te világbajnok ememéj-greppling félisten vagy 1000 danos kempokaratetücsökfitymajutsu mester is. Szétkapnak mind üzbég paraszt a gombos harmónikát. De nem is kell, hogy többen legyenek. Teszem azt thai boxolsz két éve. És? Egy nálad nagyobb, bakancsos fradidukker, takonnyá veri az agyadat semmi perc alatt. Szétrúgja a térdkalácsodat acélbetkós bakanccsal. Aztán utána mi lesz? Szétmuaythaiozod? Lófütyit.

Önvédelemre, az mma ugyanolyan sz@r, mint egy vingcsun.

2020. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

4-es ez baromság, gondolom te semmilyen k.sportot nem űztél sohasem, ha lehetne összetennélek téged és 3 haverodat a volt Jiu Jitsu edzömmel és verjétek meg.

Gondolom ezt a 4 es körbevesznek sablont egy filmből vetted, ahol Chuck Norris körbe pörgőzte mind a négyet, és te mondtad bezzeg ez csak film...minek maradna középen az illető?

Én mint csak pár éves full kontaktos 1. nem hagynám körbevenni magam, csak úgy nem terem 4 ember az engem körbebevő képzeletbeli négyzet 4 sarkába, ha mondjuk mégis akkor egyiket elkapva rajta keresztűl távoznék, úgy, hogy karát kicsavarva basznám földhöz, ha ezekután is késsel támadnának akkor már a saját késével szúrnám le, de, itt már közbelép a pszihologia is, ami a filmekben nincs, ilyen esetben elég egy kettővel elbánni a többi elszalad.

Cigányok közt nöttem fel, támadtak ránk nem egyszer, persze az nem halálra ment csak piszkálgattak, de amikor egyet gyomorszájon vágtam és jajjgatva rogyott össze akkor nem jött a következő...

2020. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

5ös hozzászóló nagy butaságokat írt. tévedés amit leírtál. az utcai dolgok kicsit sem úgy működnek ahogy azt te leírtad. pont a jiu jitsu tudással nem vagiznék mert az magyarországon wing csunnal meg nindzsucuval van egy szinten. az országban talán két jiu jitsu hely van ahol van sparring a többi vicc kategória.

de igen csak úgy ott terem az ember körül négy késes támadó. te nem olvasol híreket? mész haza munka vagy suli után, gondolkozol az életeden, mi történt veled aznap, látsz kutyát sétáltató embereket, vigyázol nehogy eless a járdaszegényben aztán egyszer csak ketten kifutnak egy kapualjból, a másik kettő meg egy fa mögül, annyi időd nincs hogy pislogj és már hárman ütnek viperával, a negyedik meg megvárja amíg vérző fejjel földre kerülsz másodpercek alatt, aztán kiveszi a zsebedből a telódat és elszaladnak. ez a valóság. ott nem lesz időd jiu jitsuzni meg taktikázni. persze majd elveszed a kését és azzal nyírod ki? amíg te megpróbálst egyel kakaskodni addig a másik négy boxerral szétüti az arcod.

a pszichógia meg vagy bejön vagy nem. el tudom képzelni hogy ha az egyiket csodával határos módon kiütüd akkor a másik három elszalad de mi van ha nem? akkor amíg az egyiket kiütöd a másik három úgy megsoroz téged ököllel hogy egyből felborulsz.

szerinted sorban fognak rád támadni egyesével és megvárják majd amíg egyenként levered őket? ne nevettess már. másodpercek alatt lezajlik az egész. ha nincs hatodik érzéked és nem látsz át az autókon meg a falakon akkor esélyed sincs előre látni percekkel hogy mikor támadnak meg. a semmiből neked rontanak pusztakézzel vagy fegyverekkel szinte mindig többen aztán megdarálnak elvesznek tőled amit eltudnak és már ott sincsenek. ha meg ellenszegülsz akkor addig rugdosnak a földön amíg eszméletednél vagy.

ne mondj butaságokat pláne ha magadat küzdősportolónak tartod. a mai önvédelmi helyzeteknek csak nagyon kis százalékára készítenek fel a harcművészetek meg a küzdősportok. a wing csun meg a krav maga meg ezek például semennyire. remélem csak trollkodtál.

a kérdezőnek meg annyit mondanék hogy az internetről még annyi önvédelmet se lehet tanulni mint egy edzőteremben.

2020. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 4-es válaszoló!

A te Ju-jitsu edződet EGY bicskás 13 éves kölyök is ***rrá késeli seperc alatt, úgy hogy az edződön több lyuk lesz, mint egy tésztaszűrőn! A krav magás, defendós, jujutsus, systhemás... "kicsavarom kézzel a támadó kezéből a kést" - féle bűvészkedések, nem működnek a valós szituációkban. Főleg úgy, hogy azokon a páros gyakorlatokon eleve olyan a koreográfia, hogy ostobának van beállítva a támadó. Soha sem úgy szúrnak késsel az utcán, ahogyan az ilyen edzéseken gyakorolják. Tehát irreális és életszerűtlen. Ez pedig hamis önbizalmat ad a tanulóknak. A meglepetés erejét, a fegyvereket, a csapatmunkát és a túlerőt nem tudja sehogyan sem az egyén kompenzálni, hiába űzi az adott küzdősportot vagy harcművészetet 10+ éve. (Megjegyzem a japán jujitsu egy ótvar nagy hígürüléktartály, kezet foghat a wing tsunnal és a karatékkal is. Ugyanolyan lócitrom.)


Ezeket a "utcán a romák között nőttem fel, veszélyes környéken, minden van volt balhé, egyedül elvertem ennyit és annyit"-- féle szövegeket pedig hagyjuk már... az összes ilyen kamumese urban legend. Annyira igaz, mint ahogyan a föld lapos vagy a hold sajtból van.


Tanultam én is kickboxot, krav magát és kurayfat kempót. Egyik sem ér semmit. Thai boxos haverom is nyert versenyeket, kemény is volt. Aztán két olyan ember verte össze, akik amúgy kosárlabdáztak. Egyetlen egy KÉPZETLEN és FEGYVERTELEN támadó ellen jó LEHET egy küzdősport, de ha már többen vannak akkor megette a fene az egészet.

2020. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

7/ ki mondta, hogy kemény környék??? Nem vagyok repper, kifejezettem jó környéken nöttem fel ahol sok a (leginkább gazdag) cigány, de mind rájuk jellemző falkában támadnak, persze ezek csak gyerekként, most már haverjaim akikkel akkoriban verekedtünk.

A kűzdősport meg látom olyan mint a politika, mindenki hisz amit akar és nehéz meggyőzni az ellenkezőjéről.

2020. ápr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"A kűzdősport meg látom olyan mint a politika, mindenki hisz amit akar és nehéz meggyőzni az ellenkezőjéről."


Ez nem hit kérdése, hanem száraz tény. Aki pedig nem képes reálisan nézni a dolgokat, az majd megszívja előbb-utóbb.

2020. ápr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de két dolgot akarok csak hozzáfűzni.


1. Most Jujutsu vagy Jiu Jitsu? Baromira nem mindegy, a kettő két különböző stílus. Jiu Jitsu alapból mára csak földharc, így ott nem is gyakorolnak semmi késes támadást, stb.


2. Jujutsunál meg pont sokszor azt tanítják, hogy baromira ne hősködj, kés ellen semmi esélyed. Kelemen TVben (meg nem mondom már melyik Sport csatorna mutatta be volna az edzéseit) buktatta meg majdnem az egyik diákját pont késes helyzet gyakorlásban. Kelemen volt a késes támadó, a tanítványa biztos volt magában, hogy elég jól karcsavarást alkalmaz, megfogta a kést tartó kezet, a csuklót is szorította amennyire lehetett, stb. Mégis Kelemen a gyakorlat alatt "megkéselte", 3 egyszerű mozdulatsorral. Annyit csinált, hogy ellenkező irányba fordította a csuklóját amiben a kés volt, maga felé húzta azt a kart, amiben a kés volt, mert a könyök nem volt rendesen rögzítve, ezzel a tanulója kibiccent az egyensúlyból, elkezdett Kelemen felé bukdácsolni, a fogás is engedett, így simán csak bökött egyet a gumikéssel a tanulója felé. Ilyen egyszerűen meg tudnak késelni még egy nyertnek hitt szituációból is.

2020. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!