Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A krav maga és a wado ryu...

A krav maga és a wado ryu karate kombinációjával le lehet győzni egy bokszolót, vagy thai boxost?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 21. 11:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
nem
2020. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Ha tanulod 5 éve a bokszoló meg 2 hónapja ,akkor igen!
2020. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
2-es, egy 2 hónapja edzésre járó embert nem nevezünk még boxolónak vagy ökölvívónak. Ő még teljesen friss hús, kezdő, zöldfülű. Én 2-3 év rendszeres edzés után neveznék valakit boxolónak, de őt is csak amatőrnek. Kezdőnek már nem kezdő, de amatőr. Egy 2-3 éve rendszeresen boxoló amatőr pedig magasról ráhelyezi a vizeletét minden kalimpa-karate cuccosra, mégha az 20 éve is tolja a léghajlítást.
2020. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Karatéztam és bokszoltam is, szerintem előbbivel sokoldalúbb leszel, plusz a lábhasználat, söprés és a dobások extrán többet érnek. Ha karateedzésen nem csak a WKF szerinti szabályokkal küzdenek, akkor fix, hogy esélyesebb a bokszolóval szemben. A thai box megint más.
2020. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%

melyik karatérea gondolsz hatos? a kyokushinra? magyarországon a kyokushin az egyetlen olyan karate ahol van sparring, azaz kumite. a shotokant, a goju ryut,a shito ryut hagyjuk mert azok vicc kategóriák. azokon nincs sparring csak technikázgatás ami kumite nélkül kamu.

én kyokushinozok és zöld öves vagyok. szeretek kyokushinozni de van annyi önkritkám hogy bevalljam az őszintét. egy kyokushinosnak esélye sincs egy bokszoló ellen. sparringoltam már többször bokszolóval és esélytelen. a boksz egy sokkal kiegyensúlyozottabb küzdősport mint a karate. dinamikusabb a mozgásuk meg a támadásuk mint a karatésoknak. amíg egy karatés üt kettőt addig egy bokszoló üt négyet és még arra is van ideje hogy elmozogjon.

a lábhasználat nem csak a rúgásokból áll. egy bokszoló hiába nem tanul rúgni, attól még a lábhasználata, azaz a lábmunkája olyan jó hogy a mozgása kiszámíthatatlan.

egy öt éve bokszoló csávó lejött hozzánk kipróbálni a kyokushint. a barna öves megyei bronz érmes csapattársamat úgy megsorozta sima testütésekkel hogy összeesett. olyan ütéseket kapott hogy alig bírtunk felsegíteni a tatamiról.

nem leszel sokoldalúbb a karatétól. egyszerűen a boksz hatékonyabb a karaténál.

2020. ápr. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

A karatékban a kumite az NEM SPARRING. Jó lenne ezt végre felfogni. Soha nem is volt sparring, ugribugri cicabunyó.

Kyokushinoztam anno 5 évet (még a Furkó Kálmán keze alatt is), kumiteversenyeket is nyertem párat. Mire jó? Semmire. Arra sem volt jó, hogy Angliában Chow Gar-osok ellen tudjak valamit alkotni. Pedig a chow gar (déli sáska kungfu), 100%-ban csak ütéseket használ, semmi rúgás.


Aztán jött a boksz, később a savate. Itt Franciaországban is vannak ám, EB és VB bajnok fekete öves kyosok. Savate edzésen a kezdők is elverik őket összekötözött kézzel is ha olyan kedvük van. Egy fekete öves karatést még egy mérgesebb küzdősport múlt nélküli, keményebb habitusú ember is össze tud pakolni, van és volt is rá példa bőven. A karate az egy vicc. Mozgásművészet nem több. Lehet szeretni a karatét, aki szereti csinálja, ha tetszik neki. Lehet élvezni, ahogy a levegőbe kalimpálva egytől ötig japánul számolva óbégattok. De bunyóra teljesen alkalmatlan. Az egész világon borzasztóan fel van hígulva. Nincs már olyan ország (afrikai kontinenst leszámítva és a déli sarkot), ahol a legutolsó kis csóró falu iskolai tornatermében ne lenne valamilyen karate klub. Magyarországon is az utolsó Alsóbivalyb*sznádi művelődési házban vagy általános iskola tornatermében is van már egy shotokan vagy kyokushin edzés. Minden megyében van már egy zs-ligás karate verseny. Az övfokozatoknak sincsen semmi értelme, mert nem tükröz tudás szintet. Az esetek 100%-ban arca adják az öveket. Ez már 20 évvel ezelőtt is így volt, igaz akkor anno legalább volt buktatás a vizsgákon, ma már az sincs. Ha egy 1 danos edző megszervez egy dupla zs-ligás kata-versenyt, és lebonyolítja akkor már megkapja a szövetségtől a 2. dant. Aztán közben a kocsmában tróger Csiszár Jenci bá' leb-sz neki falusi stílusban két parasztlengőt, aztán a sensei beborul a székek közé.


A karate a világon egy bóvli tömegsport, már több mint 20 éve. TALÁN Okinawa-n akad még 1-2 olyan dojo, ahol autentikus karate oktatás folyik. De ezek is már amolyan mementók, élő múzeum legfeljebb...

2020. ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anusbari válasza:
0%
Azé Borzát csak nem veri el egy két suhanc boxoló..
2020. ápr. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

"Azé Borzát csak nem veri el egy két suhanc boxoló.."


Pedig de. Mint egy ebet. 1 is simán, 2 meg félkézzel is.

2020. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

"Pedig de. Mint egy ebet. 1 is simán, 2 meg félkézzel is."


Az illetőnek még csak bokszolónak sem kell lennie.

2020. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!